سقط جنین 32 برابر مرگبارتر از کرونا

سقط جنین و کرونا

سقط جنین ۳۲ برابر بیشتر از کرونا منجر به مرگ شده است!

بر اساس آمار سازمان جهانی بهداشت، عمل وحشانه “سقط جنین” فقط در سال گذشته، ۳۲ برابر آمار کشته‌های کرونا در سراسر جهان منجر به مرگ شده است!

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ بر اساس آمار سازمان‌های جهانی، آمار مرگ و میر بر اثر عوامل مختلف از دی ماه 98 تا نیمه اول مهر ماه سال جاری( اوایل اکتبر سال 2020 میلادی) به‌صورت زیر است، در این میان سقط جنین با 32 میلیون و 691 هزار و 114 هزار گزارش بیشترین میزان مرگ‌و‌میر دنیا به خود اختصاص است:

  • در اثر کرونا: یک میلیون و 4 هزار و 506 نفر
  • در اثر ایدز: یک میلیون و 251 هزار و 921 نفر
  • در اثر مصرف الکل: یک میلیون و 862 هزار و 602 نفر
  • در اثر سیگار کشیدن: 3 میلیون و 723 هزار و 558 نفر
  • در اثر سرطان: 6 میلیون و 116 هزار و 294 نفر
  • سقط جنین: 32 میلیون و 691 هزار و 114 نفر

سقط جنین از دیدگاه قانون

آمار جهانی سقط جنین

این آمار جهانی در حالی است که براساس آمارهای وزارت بهداشت، سالانه بین 300 تا 500 هزار سقط جنین غیرقانونی در کشورمان انجام می‌شود یعنی در کشور روزانه 1000 جنین توسط والدین کشته می‌شوند! که تنها حدود 10 مورد آن قانونی است!

مقایسه این آمار با میزان‌ فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا در کشور نیز آمار وحشتناکی را عیان می‌کند! اگر فرض کنیم به طور متوسط روزانه 250 نفر در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست بدهند، آمار سقط ایران چهار برابر این مقدار است!

در کشور اسلامی ما متولی کنترل و رسیدگی به این جنایت کیست؟! چرا این مسئله مورد توجه قوای سه‌گانه و به خصوص وزارت بهداشت قرار ندارد؟!

سقط جنین و کرونا

سقط جنین از دیدگاه قانون

سقط زمانی مستوجب مجازات است که جرمی رخ داده باشد و زمانیکه این عمل جنبه درمانی داشته باشد و ادامه بارداری مادر را در معرض خطر قرار دهد و یا جنین پس از تولد دچار بیماری های جدی شود، پس از طی کردن مراحل قانونی مجوز آن صادر می شود.

اما چنانچه شخصی عمدا و با آگاهی از حامله بودن زن و به قصد از بین بردن جنین با وارد کردن ضربه موجب سقط جنین شود، علاوه بر پرداخت دیه یا قصاص به حبس از یک تا پنج سال محکوم می شود!

مجازات پزشکان و یا کسانی که به طور غیر قانونی وسایل سقط را فراهم می کنند و یا مباشرت به سقط می نمایند به پرداخت دیه و دو تا پنج سال حبس محکوم می شوند!

اگر زنی جنین خود را در هر مرحله ای که باشد به عمد یا غیر عمد از بین ببرد مسئول پرداخت دیه بوده و موظف است دیه را پرداخت نماید! شکایات خود در زمینه سقط جنین را می توانید به وکیل کیفری بسپارید.

منبع خبر: خبرگزاری تسنیم

اشتراک گذاری در :

بیشتر بخوانید  درجه بندی انواع مجازات تعزیری در قوانین قضایی کشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .