پادکست حقوقی صاحب اندیشه

آدرس : تهران ، فلکه دوم صادقیه ، برج افق ، طبقه ششم ، واحد ۶۰۴

وکیل حقوقی

موسسه حقوقی صاحب اندیشه

وکیل حقوقی

وکیل حقوقی کیست و چه وظایف و اختیاراتی به عهده دارد؟ آیا لفظ وکیل مسائل حقوقی و مشاور حقوقی بار معنایی یکسانی دارند؟ برای تبدیل شدن به یک وکیل پایه یک دادگستری و به طبع آن وکیل حقوقی چه مراحلی لازم است؟ موسسه حقوقی ارائه دهنده خدمات مشاوره حقوقی و تشکیل شده از چندین وکیل پایه یک دادگستری چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟ همه این‌ها سوالاتی است که ذهن بسیاری از کاربران عمومی را به خود مشغول کرده است. با توجه به اهمیت این مسئله و ابعاد حقوقی آن در جامعه ما، لازم دانستیم تا علاوه بر رفع این ابهامات درباره نحوه انتخاب بهترین وکیل حقوقی نیز راهکارهایی را ارائه نماییم.

اما وکیل حقوقی کیست و چه مسئولیت‌هایی را می‌توان به وکیل حقوقی سپرد؟ وکلا پس از پایان دوره تحصیلات خود در آزمون پذیرش کانون وکلا شرکت کرده و بعد از قبولی در آن می‌توانند جواز فعالیت خود را به‌عنوان وکیل پایه یک دادگستری در یک موسسه حقوقی دریافت نمایند. وکالت‌نامه قراردادی است که طی آن موکل به وکیل خود اجازه انجام برخی کارها و مسئولیت‌ها را با توجه به نوع وکالت‌نامه اعم از خریدوفروش، ثبت‌نام، پیگیری پرونده‌ها و … را می‌سپارد. وکیل طبق قانون این اجازه را دارد تا به جای موکل خود با ارائه وکالت‌نامه امضا نموده و موارد قانونی را به جای وی پیگیری کند.

وکیل حقوقی یا مشاور حقوقی

دو عبارت وکیل حقوقی و مشاور حقوقی هرچند در پایه شباهت‌های زیادی به هم دارند، اما دقیقا مانند هم نیستند. مشاور حقوقی در حال حاضر تبدیل به یک شغل عمومی شده است که طی آن یک کارشناس حقوقی اقدام به ارائه خدمات مشاوره حقوقی به کاربران در زمینه‌های مختلف می‌نماید. از این طریق اگر شما درباره مسئله‌ای نیاز به دریافت مشاوره حقوقی داشته باشید می‌توانید با مراجعه به یک موسسه حقوقی و یا تماس با آنها این خدمات را دریافت نمایید. موسسه حقوقی صاحب اندیشه با شماره تماس ۰۲۱۴۴۲۱۱۴۱۴ آماده خدمت‌رسانی در این زمینه به شهروندان می‌باشد. وکلای مجرب و باتجربه در زمینه‌های مختلف در موسسه حقوقی صاحب اندیشه گرد هم آمده‌اند تا بهترین مشاوره‌های لازم برای کاربران ارائه دهند.

وکیل حقوقی اما مقوله‌ای جداگانه است. یک جلسه مشاوره حقوقی تنها به بحث درباره قوانین مربوط به یک مسئله حقوقی محدود می‌شود؛ اما وکیل حقوقی شما با مجوزی که از شما دریافت می‌نماید، مسئولیت‌ها و وظایفی به عهده دارد. در واقع وکالت‌نامه حقوقی برای انجام هدفی به وکیل حقوقی اعطا می‌شود که از جانب شما پیگیر موضوعی شده و آن را به سرانجام برساند. البته هرکسی که دارای مجوز وکالت از سازمان دادگستری بوده، می‌تواند به‌عنوان وکیل حقوقی پذیرفته شود؛ اما آیا شما برای داشتن یک وکیل حقوقی می‌توانید از هر وکیلی بهره ببرید؟

بهترین وکیل حقوقی را داشته باشید

برای استخدام بهترین وکیل مسائل حقوقی باید سراغ بهترین موسسه حقوقی بروید. موسسه حقوقی صاحب اندیشه با شماره تماس ۰۲۱۴۴۲۱۱۴۱۴ ارائه دهنده خدمات وکالت بوده و بهترین وکلا را برای شما گرد هم آورده است. شما با شناخت ویژگی‌های بهترین وکیل حقوقی می‌توانید در انتخاب وکیل برای خود بهترین را در نظر بگیرید؛ اما رسیدن به چنین خواسته‌ای نیاز به کمی زمان و البته دقت در رزومه وکلا نیز خواهد داشت. اینکه چه کسی می‌تواند بهترین عملکرد را برای شما داشته باشد، به چند موضوع برمی‌گردد. در درجه اول هر وکیلی برای هر کاری مناسب نیست.

 

وصیت نامه

 

هر وکیلی بعد از رسیدن به‌عنوان وکیل پایه یک دادگستری در مسیری مشخص قدم برمی‌دارد. آنها هر روز در پرونده‌های خود صاحب تجارب جدیدی شده و در یک موضوع خاص تجربه اندوزی می‌نمایند. از این نظر شما می‌بایست بسته به موضوع مورد نظر خود از وکیلی خاص و باتجربه در آن موضوع استفاده نمایید. این یک اصل بزرگ در کشورهای پیشرفته و توسعه‌یافته است. وکیل ورزشی، وکیل مهاجرتی، وکیل اداری، وکیل مالی، وکیل حقوقی و وکیل کیفری همگی دارای مجوز وکالت بوده و وکیل محسوب می‌شوند؛ اما شما نمی‌توانید برای مهاجرت نزد وکیل کیفری بروید؛ زیرا وی تجربه‌ای در این زمینه ندارد.

وکالت در ایران

در ایران نیز به مانند سایر کشورهای توسعه‌یافته جهان، برای مسائل مختلف حقوقی وکیلی خاص تعریف‌شده است. در واقع این وکلا هستند که تصمیم می‌گیرند در چه مسیری فعالیت نمایند. قوانین مربوط به تجارت، ورزش، کیفری، اداری و سایر قوانین با پیچیدگی‌های زیادی روبرو بوده و امکان تسلط یک فرد به همه این قوانین امری دور از انتظار است؛ اما بهترین راهکار چیست؟ آیا می‌توانیم برای هر کار حقوقی که دور و بر خود داریم دنبال یک وکیل زبده بگردیم؟ این دقیقا همان کاری است که باید بکنیم. اگر به موفقیت خود در پرونده‌های حقوقی علاقه داشته و تمایل به استفاده از بالاترین پتانسیل حقوقی برای برتری در پرونده‌های خود داریم، باید سراغ بهترین‌ها برویم.

برای داشتن جمیع بهترین‌ها می‌توان به جای انتخاب چند وکیل، دست به انتخاب یک موسسه حقوقی معتبر زد. در واقع با این کار با یک تیر چندین نشان را خواهید زد. به‌این‌ترتیب شما هر وقت نیاز به مشاوره حقوقی و یا اقدامات حقوقی و وکیل داشته باشید، با تماس با شماره ۰۲۱۴۴۲۱۱۴۱۴ به یکی از مجرب‌ترین و باتجربه‌ترین وکلای حقوقی در موضوع مورد نظر خود ارتباط داده خواهید شد.

دیگر نیازی به ریسک کردن برای اعطای وکالت به افراد زیادی نداشته و همه امور حقوقی خود را می‌توانید با یک موسسه حقوقی انجام دهید. برای ریزترین کارها و امور زندگی خود می‌توانید از وکیل استفاده کنید. اگر هنوز درباره وکیل حقوقی و موارد مشمول آن ابهاماتی دارید، موبایل خود را برداشته و با کارشناسان ما در صاحب اندیشه تماس بگیرید. درباره موضوع مورد نظر خود از آنها راهنمایی بخواهید تا به روزترین اطلاعات وکالت را دریافت کنید. همه‌چیز برای رفاه شما آماده است.

منبع : پورتال کانون وکلای دادگستری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *