فن دفاع در دادگاه

فن دفاع در دادگاه

فن دفاع در دادگاه ابزاری برای مبارزه برای احقاق حقوق افراد ستم دیده است. هر چند مراحل قبولی در آزمون‌های مختلف وکالت و مشغول به کار شدن به عنوان وکیل پایه یک دادگستری سختی‌های خاص خود را دارا می‌باشد، اما اگر سری به چند موسسه حقوقی بزنید متوجه خواهید شد که افرادی که توانسته‌اند این مراحل را پشت سر بگذارند هم کم نیستند. هر چند تسلط بر قوانین و نحوه اجرای آنها در دادگاه برای دفاع از متهم توسط وکیل لازم و ضروری است، اما این همه چیز نخواهد بود. در این مقاله قصد داریم تا یک ابزار قدرتمند را برای امر وکالت معرفی کنیم که هر وکیلی حتی با تحصیل در بهترین مراکز آموزشی هم نمی‌تواند آن را به سادگی در اختیار داشته باشد.

با توجه به اینکه کاربران هم به دنبال استفاده از خدمات وکیل خوب هستند، امکان بررسی قابلیت‌هایی مانند فن دفاع در دادگاه می‌تواند ابزاری قدرتمند برای این افراد تلقی گردد. در این مقاله قصد داریم تا کاربران را با موضوع جذاب فن دفاع در دادگاه بیشتر آشنا کنیم. اینکه این قابلیت چقدر می‌تواند برای وکیل و یا موکل وی کارساز باشد، موضوعی است که در ادامه به اهمیت آن پی خواهید برد.

فن دفاع در دادگاه استعداد ذاتی یا اکتسابی؟

مفهوم استعداد پیچیدگی‌های زیادی در زندگی انسان دارد. مسلماً هر کدام از ما استعدادهایی در وجود خود داریم که یا به آن نپرداخته‌ایم و یا اصلاً تلاشی برای تقویت آن نکرده‌ایم و آن را در سطح متوسط نگه‌داشته‌ایم. این امر درباره فن دفاع در دادگاه نیز کاملاً صادق است. به این معنی که حتی به صف داشتن استعداد در این باره هم نیاز به راهکارهایی برای تقویت این حس در وکلا خواهد بود.

با این تفاسیر فن دفاع در دادگاه را می‌توان ترکیبی ارزشمند از استعداد ذاتی دانست که با تکنیک‌های روز دفاع آمیخته گشته و تبدیل به اسلحه‌ای بزرگ برای وکلا گشته است؛ مانند هر شغل دیگری که در آن افراد به بهترین‌ها، متوسط و ضعیف تقسیم می‌شوند، در وکالت نیز این رتبه‌بندی‌ها وجود دارد. داشتن فن دفاع در دادگاه وجه تمایزی است که وکیل پایه یک دادگستری عالی را از سایرین متمایز می‌نماید.

فن دفاع در دادگاه را در هیچ کتاب درسی پیدا نخواهید کرد

توانایی‌های فردی مانند قدرت سخنوری و فنون مذاکره در هر شغلی می‌توانند گره‌گشای انسان بوده و وجه تمایز وی با سایر همکاران باشند؛ اما مسئله این جاست که این توانایی‌ها را در هیچ کتاب درسی و هیچ آموزشگاهی پیدا نخواهید کرد. هر چند در حال حاضر دوره‌های مختلفی مانند فن بیان، سخنوری، مذاکره و از این قبیل موارد در آموزشگاه‌های خصوصی در حال ارائه می‌باشد که اتفاقاً می‌توانند برای تقویت فن دفاع در دادگاه مثمر ثمر نیز باشند، اما به نظر برای تبدیل شدن به وکیلی خبره و حرفه‌ای چیزی فراتر از این موارد نیاز می‌باشد.

کتاب‌های زیادی برای تقویت فنون مذاکره و فن بیان و سخنوری به رشته تحریر در آمده است که برخی از آنها حتی جوایزی را هم دریافت کرده‌اند، اما رسیدن به ایدئال‌های فن دفاع در دادگاه را نمی‌توان در این کتاب‌ها جستجو کرد. واقعیت این است که برای تبدیل از وکیلی در سطح عمومی و متوسط به وکیل خوب این آیتم‌ها می‌توانند کمک کننده باشند، اما برای تبدیل شدن از وکیل خوب به وکیل عالی کمی نیاز به جسارت بیشتری خواهید داشت.

بیشتر بخوانید  طلاق به درخواست زن

توانایی‌های لازم برای فن دفاع در دادگاه

وکلا چگونه می‌توانند با تاکتیک‌های دفاع در دادگاه آشنا شده و خود را در این امر تقویت کنند؟ سؤال مهمی که هم برای خود وکلا و هم برای کاربرانی که به دنبال وکیل خوب می‌گردند، پیش آمده است. کاربران برای انتخاب وکیل خوب نباید تنها به معیارهای ظاهری مانند سطح تحصیلات و تجربه وی اکتفا کرده و می‌بایست از طریق موکلین قبلی وی قدرت وی را در دادگاه نیز مورد ارزیابی قرار دهند.

برخی از مهم‌ترین روش‌های تقویت فن دفاع در دادگاه برای وکلا عبارت‌اند از:

  • تجربه

مسلماً تجربه بیشتر در دادگاه باعث می‌شود تا وکیل با قدرت و راحتی بیشتری نسبت به دفاع از موکل خود اقدام نماید. تجربه همیشه مزیت غیرقابل انکاری برای وکلا بوده است.

  • تخصص

بدون تخصص فن دفاع در دادگاه تبدیل به اسلحه‌ای بدون خشاب می‌شود. وکیل خوب برای دفاع از موکل خود بایستی به جزئی‌ترین موارد قانونی مطلع باشد و در مواقع ضروری از تخصص خود استفاده کند.

  • تاکتیک

یکی از الزامات فن دفاع در دادگاه داشتن یک برنامه دقیق کاری برای وکیل است. اینکه چه مدرکی را در چه زمانی به محضر دادگاه معرفی نماید و از کدام یک از ابزارهای خود به بهترین شکل استفاده کند، تاکتیکی است که هر وکیل برای خود از آن استفاده می‌نماید.

فن دفاع در دادگاه، تفاوت وکیل خوب با وکیل عالی

مسلماً تا کنون متوجه شده‌اید که این مورد می‌تواند متمایز کننده وکیل پایه یک دادگستری عالی از وکیل پایه یک دادگستری معمولی و حتی خوب باشد. توانایی صحبت کردن در دادگاه و قدرت سخنوری می‌تواند در مواقع ضروری باعث نجات پرونده‌ها شده و پیروزی را برای شما به ارمغان بیاورد. پس اگر به دنبال موفقیت در پرونده‌های مالی و کیفری خود هستید، بایستی از خدمات وکیلی بهره ببرید که توانایی بالایی در دفاع از متهم داشته باشد و سخنوری وی هر کسی را مبهوت نموده و عنان کار را در دست شما نگه دارد.

کلام آخر

در این مقاله به بررسی یک مزیت بسیار عالی برای وکلا پرداختیم که هر وکیلی از آن برخوردار نیست. استعداد سهم قابل توجهی در داشتن این قابلیت در وکلا داشته و البته برای رساندن آن به حد عالی نیاز به تقویت آن به طرق مختلف نیز وجود خواهد داشت. هم کاربران شخصی برای انتخاب بهترین وکیل و هم وکلا برای تقویت قدرت سخنوری خود بایستی به نکات مندرج در متن توجه وافری داشته باشند. برای کسانی هم که به دنبال بهترین‌ها هستند، موسسه حقوقی صاحب اندیشه با داشتن وکلایی با تجربه بهترین‌های این عرصه را گرد هم جمع کرده است تا از این پس بدون دغدغه و با خیالی آسوده نگرانی در دادگاه برای کاربران وجود نداشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .