پادکست حقوقی صاحب اندیشه

آدرس : تهران ، فلکه دوم صادقیه ، برج افق ، طبقه ششم ، واحد ۶۰۴

وکیل ثبت احوال

وکیل ثبت احوال یکی از پرکارترین وکیل‌ها در جامعه امروز ایران می‌باشد. مشکلات بسیار زیاد ثبتی و تقاضاهای بسیار بالا برای مواردی مانند تغییر نام و نام خانوادگی و تغییر سند و دریافت المثنی برای مدارک و شناسنامه از جمله مهمترین مواردی هستند که هر فردی برای دریافت آنها نیاز به مشورت حقوقی با یک وکیل ثبت احوال خواهد داشت. وکیل ثبت احوال یک وکیل دادگستری بوده و برای ارتباط با وی باید از طریق یک موسسه حقوقی معتبر اقدام نمایید. مزایای هر کدام از این موارد را در ادامه متن بیان خواهیم کرد؛ اما ابتدا باید تعریفی دقیق و واضح از مسئولیت‌های وی را با هم مرور کنیم.

تعریف وکیل ثبت احوال

قوانین مربوط به اداره ثبت احوال بسیار دست و پاگیر بوده و در برخی موارد افراد عادی بعد از چند مرحله مراجعه برای دریافت برخی خدمات از کرده خود پشیمان شده و نا امید به خانه بازمی‌گردند. بله پیچیده بودن قوانین مربوط و تبصره‌های موجود در آنها یکی از مهمترین عواملی است که باعث بروز چنین مشکلاتی در روند درخواست‌های شهروندان در اداره مذکور می‌شود. این قوانین به قدری پیچیده می‌باشند که برای تفسیر و تحلیل آنها نیاز به تحصیلات عالیه در این زمینه می‌باشد. حال باید چه کنیم؟ اینجاست که تعریف وکیل می‌تواند راهکاری منطقی برای حل چنین مشکلاتی را به ما معرفی نماید.

وکیل ثبت احوال یک وکیل پایه یک دادگستری می‌باشد که بعد از قبولی در آزمون وکالت، در زمینه مسائل حقوقی مربوط به ثبت احوال تخصص پیدا کرده و با تجربه‌ای که در این زمینه دارد، با تمام فوت و فن‌ها و پیچ و خم‌های دست‌یابی به خواسته‌های شهروندان آشنا است. یک وکیل با تجربه می‌تواند تمام دغدغه‌ای که با بارها رجوع به اداره ثبت احوال قادر به حل آن نشده‌اید را به راحتی حل کند. آشنایی با قوانین مربوط از یک طرف و تجربه‌ای که وکیل در پیاده‌سازی این قوانین در پرونده‌های متعدد دارد، از طرف دیگر باعث شده تا شما با مشاوره حقوقی و استفاده از روش‌های وی بتوانید بر مشکلات حقوقی خود در ثبت احوال فائق آیید.

انتظاراتی که از یک وکیل ثبت احوال خواهید داشت

با مراجعه به یک موسسه حقوقی معتبر و درخواست مشاوره با وکیل مربوط به خدمات م.رد نیاز دسترسی خواهید داشت. از آن گذشته شما می‌توانید با تماس با شماره ۰۲۱۴۴۲۱۱۴۱۴ به صورت مستقیم با کارشناسان ما در موسسه حقوقی صاحب اندیشه ارتباط برقرار نموده و راهنمایی‌های لازم برای دریافت خدمات حقوقی ثبت احوال خود را دریافت نمایید؛ اما چه انتظاراتی از یک وکیل ثبت احوال می‌توانیم داشته باشیم و چه مواردی نیاز به مراجعه و استفاده از خدمات این وکیل پایه یک دادگستری را برای ما ضروری می‌نمایند. در زیر به برخی از مهم‌ترین موارد و مسئولیت‌های وکیل ثبت احوال خواهیم پرداخت.

  • تغییر نام و نام خانوادگی

تغییر نام و نام خانوادگی یکی از پر مراجعه‌ترین دلایل نزد وکلا می‌باشد. البته تغییر نام در قوانین ثبت احوال ایران دارای ضوابط بسیار خاصی بوده و در مواردی معدود چنین مجوزی صادر می‌شود؛ اما اگر برای تغییر نام خانوادگی خود نیاز به مشاوره حقوقی با وکیل داشته باشید، این یکی از مسئولیت‌های اصلی او است.

  • تغییرات در شناسنامه

تغییرات در شناسنامه شامل موارد بسیار متعددی می‌شود که همه آنها باید زیر نظر اداره ثبت احوال و با مشاوره وکیل پایه یک دادگستری صورت پذیرد. مواردی مانند ثبت فوت و ازدواج، ثبت تولد نوزاد، دریافت شناسنامه جدید، دریافت شناسنامه المثنی و هر موضوعی که به نوعی به شناسنامه و مدارک هویتی فرد مربوط باشد، همگی قابل پیگیری خواهد بود.

  • حذف نام همسر بعد از طلاق از شناسنامه

آیا چنین چیزی امکان پذیر است؟ اصلا قانونی برای این مسئله در قانون اساسی ایران درج شده است یا همه این‌ها شعارهای تبلیغاتی است که در یک موسسه حقوقی شاهد آن هستیم؟ بله چنین قانونی وجود دارد و با داشتن برخی پیش‌نیازها امکان حذف نام همسر بعد از طلاق از شناسنامه امکان پذیر خواهد بود. البته این قانون برای همه صدق نمی‌کند و همانطور که بیان کردیم نیاز به داشتن برخی پیش‌نیازها خواهد داشت. برای اطلاع از نحوه حذف نام همسر از شناسنامه بعد از طلاق و دریافت مشاوره بابت آن می‌توانید با شماره تماس ۰۲۱۴۴۲۱۱۴۱۴ با ما تماس حاصل نموده و شرایط خود را برای این پرونده بررسی نمایید.

بیشتر بخوانید  حق تکثیر

آیا هر وکیلی می‌تواند یک وکیل ثبت احوال باشد؟

از نظر قانونی هر فردی که دارای مدرک وکالت بوده و در آزمون وکالت موفق باشد و مجوز لازم برای وکالت و اخذ عنوان وکیل پایه یک دادگستری را داشته باشد، می‌تواند به عنوان وکیل فعالیت نموده و وکالت موکلین را برای این بابت اخذ کند؛ اما اگر چنین چیزی امکان پذیر است پس چرا ثبت احوال تبدیل به یک رشته تخصصی در وکالت شده و عنوانی جدا برای آن در نظر گرفته می‌شود؟ پاسخ این سوال در یک کلمه نهفته است. تجربه وکیل بهترین پاسخ برای چنین سوالی است. بله هر وکیلی می‌تواند برای کارهای ثبت احوال افراد وکالت‌نامه با آنها امضا نماید، اما آیا هر وکیلی هم می‌تواند چنین پرونده‌ای را به سرانجام برساند؟

برای موفقیت در پرونده‌های حقوقی بیشتر از تحصیلات عالیه، تخصص و تجربه لازم است. داشتن تجربه باعث می‌شود تا وکیل با چم و خم کار آشنا شده و وقت موکل خود را با راه‌های امتحان نشده و ناموفق هدر ندهد. در واقع شما وقتی به یک وکیل بی‌تجربه و تازه‌کار برای کارهای حقوقی خود مراجعه می‌نمایید، در حال اضافه نمودن تجارب وی برای آیندگان هستید. موسسه حقوقی صاحب اندیشه با بیش از یک دهه تجربه در زمینه‌های مختلف و داشتن وکلایی تحصیل کرده متخصص و با تجربه تمام خدمات وکالت را به بهترین شکل برای کاربران فراهم آورده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *