خدمات وکیل مهاجرت چیست؟

خدمات وکیل مهاجرت

اشخاص بسیاری به دلایل گوناگون در فکر مهاجرت هستند. عده‌ای از آنها به سبب عدم آگاهی از قوانین کشور مقصد، درگیر مسائل حقوقی و بعضا کیفری می‌شوند به نحوی که تمام زندگی آنها تحت‌الشعاع مشکل پیش آمده قرار می‌گیرد. برای رهایی از موضوعات این‌چنینی مراجعه به یک موسسه حقوقی و مشاوره حقوقی با وکیل مهاجرت می‌تواند مثمر ثمر باشد. گرچه وکلا بدون هیچ محدودیتی در هر موسسه حقوقی می‌توانند مشاوره حقوقی ارائه بدهند اما در زمینه مهاجرت به سبب پیچیدگی‌های موضوع، ضروری است به یک موسسه حقوقی مراجعه کنیم که وکیل مهاجرت مشغول در آنجا، از فارغ التحصیلان رشته حقوق بین‌الملل باشد و اطلاعات عمیق و کافی از مسائل بین‌الملل و نحوه پذیرش مهاجرت داشته باشد. در سویی دیگر وکیل مهاجرت در مشاوره حقوقی می‌تواند اطلاعات شما را در برخورد با مسائل اجتماعی، حقوقی و سیاسی بالا برده و دغدغه شما را کاهش دهد.

قوانین مهاجرت

هر کشور قوانین خاص خود را برای پذیرش مهاجران دارد و پارامترهای متفاوتی در پذیرفتن درخواست یا رد آن اعمال می‌کند. البته دلیل شما برای مهاجرت نیز از جمله مسائل مهمی است که می‌بایست بدان اهمیت داده شود و در مورد قوانین کشور مقصد در خصوص دلیل شما برای مهاجرت آگاهی عمیقی به دست آورد. لذا مراجعه به یک موسسه حقوقی و کسب مشاوره حقوقی و خدمات وکیل مهاجرت که در این زمینه تخصص و البته تجربه کافی را دارد، امری ضروری به حساب می‌آید. مشاوره وکیل مهاجرت، می‌تواند شما را با نقاط مبهم که ممکن است از آن بی‌اطلاع باشید روبرو کند و با انتقال دانش خود در آن زمینه، کمک شایانی برای تصمیم گیری درست در خصوص مهاجرت انجام دهد.

اگر مدت‌هاست در پی کسب اطلاعات در خصوص مهاجرت هستید و خود را بی‌نیاز از مشاوره حقوقی میدانید، آگاه باشید هر قانونی، تفسیر خاص خودش را دارد و مادامی که تحصیلات مرتبط را کسب نکرده باشید نمی‌توانید قوانین را حلاجی کنید و ضروری است با کمک یک وکیل مهاجرت که سالها تجربه در خصوص کارش کسب کرده، مطلوب‌ترین تصمیم را بگیرید. بعنوان نمونه، ازدواج با اتباع دیگر کشورها و تعهدات متصل به آن می‌تواند اسباب بروز مشکلات عدیده‌ای گردد، مگر اینکه قبلاً مشاوره حقوقی مناسب از یک وکیل مهاجرتی که دانش آموخته حقوق بین‌الملل خصوصی است اخذ کرده باشید.

تصمیم خوب یا خوب تر؟

همان‌طور که در بالا بدان اشاره شد اولین مسئله در مهاجرت، دلیل مهاجرت است پس تفاوت دارد اگر برای ادامه تحصیل قصد مهاجرت دارید یا برای سرمایه‌گذاری هدف کوچ کردن را در سر می‌پرورانید.خدمات وکیل مهاجرت با اتکا به روابط بین‌الملل خود، بهتر می‌داند چه کشورهایی برای اخذ تحصیلات، شرایط بهتری فراهم می‌آورند یا چه کشورهایی برای سرمایه‌گذاری قوانین سخت گیرانه کمتری دارند. در امور بین‌الملل کتب و منابعی تدریس می‌شود که هر کشور را بنا به موقعیت جغرافیایی، سیاسی، اقتصادی و تاریخی مورد کندوکاو قرار می‌دهد. موقعیت هر کشور بازتابی روشن از قوانین مهاجرتی آن خواهد بود مثلاً کشوری صنعتی با جمعیت اندک، قوانین ساده‌تری برای جذب نیروی بازار کار خواهد داشت یا کشوری که جمعیت سالخورده‌ای دارد تلاش می‌کند قوانین ازدواج اتباع بیگانه با اتباع خود را به شکلی ساده تالیف کند.

بیشتر بخوانید  مفهوم تمکین و موانع مشروع آن چیست

وکیل مهاجرت بنا به ارتباطات به روز خود با وکلای بین‌المللی، مطمئن‌ترین راه‌های مهاجرت را پیشنهاد می‌دهد و اطلاعات و مشاوره حقوقی او یقیناً راهگشا خواهد بود. مثلاً اگر کشوری برای بهبود بازار سرمایه خود در پی جذب مهاجران با آورده مالی باشد امکان پذیرفتن یک سرمایه‌گذار بالا می‌رود ولی اگر طبق قانون کشور مذکور، سرمایه‌گذارانی که تسلط به زبان رسمی کشور را ندارد پذیرفته نشوند در این صورت اگر شما قصد بالاترین حجم سرمایه‌گذاری را هم داشته باشید ولی مسلط به زبان نباشید، نمی‌توانید رویای خود را به واقعیت بدل کنید. پس به یاد داشته باشید مشاوره حقوقی با یک وکیل تمام ابهامات شما را از میان خواهد برد و از تصمیمات هزینه بر و منجر به شکست شما جلوگیری خواهد کرد.

پیگیری اقدامات مهاجرت

در موضوع مهاجرت، آخرین قدم مهاجرت خواهد بود و آنچه اغلب نادیده گرفته می‌شود، اقدامات قبل از آن می‌باشد که در عین ساده به نظر رسیدن، بسیار مهم و ضروری هستند. سیاست‌های کلان برای به دست آوردن منافع بیشتر آنچنان شرایط هر کشوری را تغییر می‌دهند که آگاهی و اطلاعات به روز از مسائل روز بین‌الملل در بحث مهاجرت ضروری خواهد بود. وکیل مهاجرت و موسسه حقوقی با مطالعه در حوزه‌های مختلف و رصد روزانه اخبار بین‌الملل، شما را از مشکلات احتمالی آگاه می‌کنند. موضع هر کشور برای اعطای تابعیت ممکن است به واسطه شرایط سیاسی تغییر کند و این تغییر ممکن است دائمی یا مقطعی باشد. لذا اگر اطلاعات شما از مسائل روز سطحی است، ضروری است برای اقدام و پیگیری اقدامات خود برای مهاجرت، به یک موسسه حقوقی مراجعه کنید و از مشاوره حقوقی و خدمات وکیل مهاجرت استفاده کنید.

مدارک و پروسه احراز صحت آنها، مراجع رسیدگی‌کننده به درخواست مهاجرت، قوانین اختصاصی وزارت خارجه کشور مبدأ و مقصد و… همگی نمونه‌ای کوچک از فراز و نشیب‌های راه مهاجرت بشمار می‌آیند که تنها، مشاوره حقوقی یک وکیل مهاجرت، انعقاد قرارداد و اعطای وکالت برای پیگیری اقدامات مهاجرت به او می‌تواند شما را از دغدغه‌های مرتبط برهاند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .