مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی نیازی که نادیده گرفتن آن بهای سنگینی خواهد داشت. احتمالا تاکنون بارها و بارها کلمه مشاوره حقوقی را در خدمات هزاران موسسه حقوقی مشاهده کرده‌اید؛ اما این جلسه مشاوره واقعا چقدر می‌تواند در موفقیت شما در یک مسئله حقوقی و یا احقاق حقوق شما موثر باشد؟ جز این است که قرار است در این جلسه چند بند قانون و چند تبصره را با یک مشاور یا وکیل مرور کرده و اسناد و مدارک موجود را بررسی کنید؟

همه این کارها و بررسی‌ها مشاوره حقوقی است، اما مشاوره حقوقی فقط این‌ها نیست. قانون برای همه یکسان است و همه وکلا به مفاد قوانین مختلف دسترسی دارند. حال سوال اینجاست که چرا یک پرونده حقوقی زیر نظر دو وکیل نتایج مختلفی به بار می‌آورد؟ پاسخ این سوال را در جلسه مشاوره حقوقی می‌توانید بیابید. تجربه و مهارت یک وکیل زبده در حرفه و تخصص خود، بزرگ‌ترین مزیتی است که در یک جلسه مشاوره حقوقی به آن دسترسی پیدا خواهید کرد. هزاران راه نرفته شما بارها و بارها توسط یک وکیل با تجربه طی شده و تک تک ابهامات ذهنی و راه حل‌های بی‌جواب شما در یک جلسه مشاوره پاسخ داده خواهند شد. پس اگر

 • از قوانین حقوقی مسائل دور و بر خود اطلاع ندارید
 • هیچ راه حلی برای حل بحران‌های حقوقی خود نمی‌بینید
 • هنوز یک جلسه مشاوره حقوقی را تجربه نکرده‌اید
 • همه قوانین را مرور کرده و به نتیجه‌ای نرسیده‌اید
 • درباره آینده نگران هستید

شما را به یک جلسه مشاوره حقوقی دعوت می‌کنیم. جایی که یک مشاور مانند یک مربی درست زمانی که به خیال شما همه درها بسته شده، برگ برنده‌ای در آستین دارد که از شنیدن آن متعجب خواهید شد.

برای دریافت مشاوره حقوقی می‌توانید همین حالا با شماره ۰۲۱۴۴۲۱۱۴۱۴ تماس بگیرید.

مشاور حقوقی کیست؟

مشاور حقوقی فردی است که اولا از قوانین و مقررات مربوط به مسائل حقوقی کاملا آگاه بوده و ثانیا با داشتن قدرت تحلیل مسائل مختلف می‌تواند راهنمایی‌های لازم را در مسائل حقوقی مختلف به موسسات، شرکت‌ها و افراد نیازمند به این مشاوره‌ها ارائه دهد. همه امور حقوقی مانند تنظیم قراردادها، ارائه راهکارها برای حل بحران‌های حقوقی، مشاوره درباره قوانین کیفری، خانواده، حقوقی، چک و سفته، تنظیم دادخواست‌ها و هر نوع مشاوره‌ای که به نوعی به مسائل قضایی مربوط می‌شود در حیطه وظایف مشاور حقوقی قرار می‌گیرد. علاوه بر این مشاور حقوقی می‌تواند در یک یا چند موضوع خاص تبحر و تخصص داشته و خدمات خود را در این مباحث به کاربران ارائه دهد. داشتن درک درستی از قوانین و آشنایی تجربی با روند پرونده‌های حقوقی در دادگاه‌ها لازمه هر مشاور حقوقی است. اطلاعاتی که قرار است گره از کار فرد یا شرکتی باز کند.

چرا مشاوره حقوقی اهمیت دارد؟

چرا باید از مشاوره حقوقی بهره ببریم؟ چرا مشورت با کارشناس حقوقی و وکیل ضرورت دارد؟ در همه موارد کیفری، حقوقی، قضایی، خانواده و … افراد کمی هستند که از طریقه احقاق حقوق خود آگاهی دارند و می‌دانند چطور می‌توانند حق خود را باز پس گیرند و به عبارتی از طُرُق دادرسی اطلاع دارند؛ همین موضوع اهمیت مشاوره حقوقی را بالا می‌برد.

همانطور که می‌دانیم در زندگی امروز و جوامع مدرن اکثر کارها تخصصی شده و برای انجام آن به نیروی کار متخصص نیاز است. همانگونه که برای مشاوره تخصصی سلامت از پزشک نظر می‌خواهیم برای مسائل حقوقی نیز مشورت با مشاور حقوقی یا وکیل ضروری است. چراکه اگر افراد بدون مشورت با یک متخصص حقوقی شکایت و طرح دعوی کنند وقت زیادی در فرآیند پرونده از متخصصان قضایی و دادگاه‌ها تلف شده و این موضوع به اطاله دادرسی می‌انجامد.

همچنین در مسائل حقوقی اصطلاحی به نام اعتبار امر مختومه وجود دارد به این معنی که امکان طرح دعوا دوباره از فرد سلب می‌شود و اگر بدون آگاهی از قوانین طرح دعوا صورت گیرد ممکن است چنین محرومیت همیشگی برای فرد به وجود بیاید. مشاوره حقوقی مانع از طرح چنین مسائلی می‌شود و در نتیجه شما به حقوق از دست رفته خود خواهید رسید.

مزایای مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی به شما امکان می‌دهد از قانونی که برای حل اختلاف یا برطرف کردن مسئله‌ای وضع شده است به نحوی صحیح و مطلوب استفاده کنید. بدون کارشناس حقوقی و وکیل استفاده از قوانین دشوار و حتی غیرممکن است زیرا قوانین با ادبیاتی حقوقی نگاشته شده و استفاده از آن‌ها نیاز به مهارت و تخصصی دارد که وکلا از آن برخوردارند.

مشاوره حقوقی به شما امکان می‌دهد زمان کمتری به حل مسائل حقوقی بپردازید زیرا وکلا با استفاده از دانش خود زمان طولانی رسیدگی به مسائل حقوقی را کاهش می‌دهند و همچنین با انجام مراحل اداری و حضور در دادگاه و سایر مکان‌های مورد نیاز مانع از تلف شدن وقت موکل خود می‌شوند.

همچنین شما با استفاده از مشاوره حقوقی و مشورتی که وکیل به شما می‌دهد از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری می‌کنید. چراکه مسائل حقوقی بسیار دقیق است و هر کلمه در یک دعوای حقوقی بار حقوقی بر دوش گوینده می‌گذارد.

بهتر است قبل از هر اقدامی در مسائل حقوقی با یک وکیل مشورت کرده و سپس پیگیری خود را آغاز نمایید تا اطمینان داشته باشید که از نظر قانون حق با شماست.

انواع دعاوی از نگاه قانون

از نگاه قانون دعاوی به سه نوع مختلف تقسیم‌بندی شده است. دعاوی حقوقی، دعاوی تجاری و دعاوی کیفری. امور مختلفی مانند امور تابعیت امور ثبتی، موارد حقوقی موقوفات، امور حسبی، مسائل خانوادگی، مسائل مرتبط با ملک، اختلافات وراثتی و امور موجر و مستأجر برخی از موضوعات دعاوی حقوقی محسوب می‌شوند. در دعاوی حقوقی حضور وکیل یا مشاور حقوقی الزامی است و برای دادخواست حقوقی حتما باید در برگه‌ای خاص دادخواست نوشته و به دادگاه ارائه شود. در این موارد دادگاه تنها یک طرف را ملزم به رعایت قانون و پرداخت خسارت طرف دیگر می‌نماید.

دعاوی کیفری بخش گسترده‌ای از اختلافات را نظیر مشکلات مرتبط با چک سندی، زندان و عفو، تعزیرات، قاچاق و … را شامل می‌شود در این موارد هر فرد خود می‌تواند بدون حضور وکیل و مشاور حقوقی بر روی هر برگه‌ای دادخواست را نوشته و به دادسرا (و از آنجا به کلانتری و …) ارائه کند اما به دلایل مختلفی از جمله ناآگاهی درباره قوانین و تلف شدن وقت شکایت‌کننده و دادگاه و اطاله دادرسی و همچنین در برخی موارد محروم شدن فرد از طرح دعاوی جدید توصیه می‌شود حتما پیش از طرح دعوی برای مشاوره حقوقی اقدام شود.

صاحبان کسب و کار و تجار مسائلی مرتبط با خود دارند که عموما مالی است مانند چک، چک تضمین شده، چک بی‌محل، ثبت شرکت‌ها، ورشکستگی، بورس، قراردادهای تجاری و امور بین‌الملل. در این موارد شکایتی که غیر صحیح باشد خود جرم تلقی شده و مجازات دارد؛ بنابراین مشاوره حقوقی در دعاوی تجاری اهمیت فراوان دارد زیرا اگر بدون دانش در زمینه قوانین و آیین‌نامه‌ها و مهارت لازم در امور حقوقی چنین دعوایی را طرح کنید ممکن است مجرم شناخته شوید.

برای دریافت مشاوره حقوقی در زمینه هر یک از دعاوی می‌توانید از طریق شماره تماس ۰۲۱۴۴۲۱۱۴۱۴ با کارشناسان ما ارتباط بگیرید.

مشاوره حقوقی

استفاده از خدمات مشاوره حقوقی چه حضوری و یا آنلاین یکی از خدمات به روز در هر موسسه حقوقی است. نشستن پای صحبت وکیل پایه یک دادگستری و شنیدن تفسیر درست قوانین از زبان وی هم می‌تواند راه حلی منطقی و درست پیش پای شما گذاشته و هم راهنمای کاملی برای شما گردد. قبل از هر اقدامی حقوقی حتی اخذ وکیل استفاده از خدمات مشاوره حقوقی می‌تواند اولین قدم برای شما باشد. عدم آشنایی با قوانین و ارتکاب به اقدام اشتباه در مسائل حقوقی می‌تواند صدمات جبران ناپذیری برای هر فرد یا شرکتی به دنبال داشته باشد. از این رو استفاده از خدمات مشاوره حقوقی تلفنی در این مواقع می‌تواند کارگشا بوده و شما را از ورود به یک منجلاب بزرگ نجات دهد. استفاده به موقع از چنین خدماتی شما را از پرداخت هزینه‌های بی‌مورد در آینده نجات خواهد داد.

مشاوره حقوقی رایگان

وظایف مشاور حقوقی

یک مشاور حقوقی در موسسه حقوقی صاحب اندیشه عموماً یک وکیل پایه یک دادگستری است. هر اقدامی در مسائل حقوقی نیاز به استفاده از راهنمایی‌های مشاور حقوقی داشته که کاربران می‌توانند با شرکت در جلسات مشاوره حقوقی به این راهنمایی‌ها دسترسی داشته باشند. یک مشاور حقوقی ملزم است تا با شنیدن صحبت‌های هر کاربر و مشاهده اسناد و مدارک وی راهنمایی‌های لازم برای پیش برد امورات وی را در مراجع ذیصلاح ارائه نماید. تدوین دادخواست‌های لازم برای این امر نیز از جمله وظایف مشاور حقوقی می باش. با این حساب شرکت در جلسه مشاوره حقوقی برای هر فردی در همان قدم‌های اولیه می‌تواند شما را در مسیری درست و مشخص قرار دهد. یکی از مهم‌ترین مزیت‌هایی حضور در چنین جلسه‌ای، دور شدن از حاشیه‌هایی است که معمولاً با گفته‌ها و شنیده‌ها از اطرافیان شایع می‌شود.

یک مشاور حقوقی برای ارائه راهکارهای اساسی و دقیق نیاز به داشتن تجارب واقعی در زمینه‌های مختلف را دارد. وکیلی که از تجربه کافی برخوردار نباشد، خود نیز کمیتش لنگ زده و نیاز به مشاوره خواهد داشت. از این رو انتخاب یک وکیل پایه یک دادگستری برای استفاده از خدمات مشاوره حقوقی نیز امری لازم و ضروری است. کسی که تمام راه‌هایی که در ذهن افراد نقش می‌بندد را به صورت عملی در پرونده‌های مشابه تجربه کرده و اکنون مانند یک مرجع مسائل حقوقی می‌تواند تجربیات خود را در معرض استفاده کاربران قرار دهد. مشاوره حقوقی در چنین مواقعی موثرتر و بهتر از آن چیزی خواهد بود که در ذهن خواهید داشت. اطلاع از بند بند قانون اساسی و درک آن برای هر فردی مقدور نیست. این وظیفه بر عهده مشاور حقوقی است تا در یک جلسه مشاوره حقوقی تمام موارد لازم را برای شما نیز مفهوم نماید.

مشاوره حقوقی حضوری

مشاوره حقوقی حضوری یکی دیگر از خدماتی است که هر موسسه حقوقی اقدام به ارائه آن می‌نماید. شرکت در چنین جلسه مشاوره‌ای نقطه عطفی در هر پرونده حقوقی خواهد بود. امکان برقراری ارتباط حضوری با وکیل پایه یک دادگستری با تجربه و کار بلد راه‌های بسیار سریع و راحتی برای موفقیت در یک پرونده حقوقی به روی شما باز خواهد کرد. اولین و مهم‌ترین قدم برای موفقیت در هر مسئله‌ای اطلاع از قوانین درست آن بوده و این مهم، نیاز به مشاوره حقوقی حضوری خواهد داشت. البته تجربه و شخصیت وکیل شما نیز در روند چنین جلساتی تاثیرگذار است. فراموش نکنید که بهترین زمان برای دریافت خدمات مشاوره حقوقی حضوری قبل از هر اقدامی است. قدم گذاشتن به یک بحران حقوقی، کیفری و یا تجاری نیاز به یک راهنمای با تجربه داشته تا شما را در مسیر درست قرار دهد.

شرکت در جلسه مشاوره حقوقی حضوری و بکارگیری بهترین و با تجربه‌ترین وکلا و مشاورین حقوقی یک برگ برنده برای شما در هر پرونده‌ای است. برای این منظور می‌توانید با شماره‌گیری شماره ۰۲۱۴۴۲۱۱۴۱۴ و دریافت وقت قبلی برای مشاوره حضوری در موسسه حقوقی صاحب اندیشه اقدام فرمایید.

مشاوره حقوقی یا وکیل دادگستری؟

در برخی از پرونده‌ها استفاده از وکیل ضرورت دارد و در برخی از پرونده‌ها و مسائل حقوقی مشاوره حقوقی با متخصصان کفایت می‌کند. در شرایطی که لازم باشد وکیل کارهای حقوقی را در ادامه جلسه مشاوره حقوقی انجام داده و وکالت موکل را بر عهده گیرد نوشتن قرارداد و وکالت‌نامه ضرورت دارد و در مواردی که تنها مشورت دادن حقوقدان یا وکیل کفایت کند در جلسه مشاوره این مورد از طرف متخصص گفته خواهد شد.

مشاوره حقوقی یا وکیل دادگستری؟

مشاوره حقوقی تلفنی

شرکت در جلسه مشاوره حقوقی نیازمند صرف وقت و هزینه‌هایی است. در بسیاری از مواقع نه وقت لازم برای چنین امری در اختیار شرکت‌ها یا افراد می‌باشد، نه پرداخت چنین هزینه‌هایی برای برخی از امور حقوقی منطقی به نظر می‌رسد. استفاده از خدمات مشاوره حقوقی تلفنی بهترین دستورالعمل برای چنین زمان‌هایی است که هم در وقت و هم در هزینه شما صرفه‌جویی خواهد کرد. ارتباط با یک وکیل و استفاده از خدمات مشاوره حقوقی در لحظاتی حساس می‌تواند شما را از ورود به یک منجلاب بزرگ نجات داده و چراغ راه شما شود. برای کسانی که از مسائل حقوقی آگاهی نداشته و در لحظه نیاز به تصمیم‌گیری درباره چنین موضوعاتی دارند، ضرورت استفاده از مشاوره حقوقی تلفنی بیش از سایرین نیز می‌باشد. یک وکیل خوب با اطلاع از شرایط شما قادر خواهد بود تا بهترین راهنمایی‌ها را به شما عرضه دارد.

ما در صاحب اندیشه همواره در کنار شما هستیم و همیشه امکان مشاوره حقوقی تلفنی از طریق شماره ۰۲۱۴۴۲۱۱۴۱۴ برای شما فراهم خواهد بود.

پرسش و پاسخ حقوقی

پرداخت بدهی را چطور می‌توان ثابت کرد؟

ادله اثبات دعوی : ۱- اسناد ۲- اقرار ۳- شهادت شهود ۴- سوگند

سفته با امضا و بدون اثر انگشت اعتبار دارد؟

خیر سفته بدون امضاء یا اثر انگشت معتبر نمیباشد اما اگر امضاء کننده امضای خود را انکار نماید میتوان با جلب نظر کارشناس این امر را اثبات نمود.

در چه صورتی شکایت کیفری برای سفته امکان پذیر هست؟

در صورتیکه موضوع صدور سفته از طریق جرم حاصل شده باشد.

آیا کارفرما اختیار به اجرا گذاشتن سفته‌های حسن انجام کار و دارد؟

خیر مگر اینکه عدم حسن انجام کار در دادگاه صالحه ثابت گردد.

ثبت رسمی ازدواج در ادعای زوجه برای دریافت مهریه اهمیت دارد؟

بله مهریه می بایست در عقد رسمی درج شده باشد.

آیا امکان پرداخت اقساطی برای سفته وجود دارد؟

خیر مگر اینکه اعسار محکوم علیه ثابت گردد.

آیا می‌توان در شورای حل اختلاف از یک شخص نظامی برای توهین و فحاشی شکایت کرد؟

خیر اینگونه شکایات در صلاحیت دادسرای عمومی و انقلاب می باشد.

در چه شرایطی امکان لغو قرارداد اجاره وجود دارد؟

درصورتی که قرارداد منقض شده باشد.

آیا قولنامه ای که در دفتر مشاور املاک به صورت دستی تنظیم می‌شود دارای اعتبار قانونی می‌باشد؟

از نظر قانون گذار معتبر می باشد مگر اینکه در مقابل سند رسمی مورد تنازع قرار گیرد.

برای درخواست مهریه باید از کجا اقدام کرد؟

دادخواست مطالبه مهریه به دادگاه حقوق.

آیا مادر در زمان طلاق می‌تواند حضانت فرزند خود را بگیرد؟

در صورت ثابت کردن صلاحیت خود و عدم صلاحیت پدر بله.

دریافت حضانت فرزند تنها با اجازه دادگاه امکان پذیر است؟

خیر اجازه دادگاه تنها روش نیست. در صورت توافق طرفین نیز امکان پذیر خواهد بود.

آیا می‌توان از همسر خود به جرم سرقت شکایت کرد؟

خیر مگر اینکه لوازم شخصی باشد.

مدت اعتبار حکم جلب کیفری چقدر است؟

مرحله مقدماتی یک هفته و برای اجرای احکام ۶ ماه .

آیا حکم حبس ۶ ماهه قابل تبدیل به جزای نقدی می‌باشد؟

تنها در صورتیکه به تشخیص قاضی مجازات تبدیل متناسب با متهم باشد بله.

حمل اسلحه شکاری چه مجازاتی دارد؟

جزای نقدی و یا حبس از ۲ ماه تا یکسال.

آیا بعد از ازدواج می‌توانم مانع کار کردن زوجه شد؟

خیر مگر به شان خانواده آسیب برساند.

چه مدارکی برای تعویض سند تک برگی ملک نیاز است؟

مدارک شناسایی ، سند دفترچه ای ، فرم درخواست

هزینه دادرسی الزام به سند ملک چقدر می‌باشد؟

بسته به ارزش ملک و قیمت منطقه است.

درصورت طلاق زوجین وضعیت پرداخت نفقه به چه صورت خواهد بود؟

نفقه زوجه قطع خواهد شد اما مرد ملزم به پرداخت نفقه فرزندان خواهد بود.

دعوای تصرف عدوانی و اثبات مالکیت چه تقاوتهایى دارند؟

تصرف عدوانیجزو دعاوی کیفری است و اثبات مالکیت دعاوی حقوقی.

در صورت تاخیر در پرداخت اجاره توسط مستاجر به مالک جدید امکان اقامه دعوا وجود دارد؟

در صورت اطلاع رسانی به مستاجر و امضاء در ذیل قرارداد بله.

آیا میزان نفقه فرزند بر اسا نیاز او محاسبه می‌شود؟

برای تعیین آن بخشی از معیار محاسبه را شامل می‌شود.

آیا بعد از دادن حق طلاق به زن، مرد با همان روال سابق می‌تواند از حق طلاق استفاده کنه؟

اعطای حق طلاق به زن هیچ منعی برای استفاده مرد از حق طلاق خود به همان روال سابق ندارد.

آیا وکالت حق طلاق مرد به زن بعد از یک بار اجرا و رجوع زن همچنان پابرجاست؟

بله – این وکالت بعد از رجوع زن همچنان برای وی پابرجاست.

چه موقع نفقه فرزند به عهده زن است؟

نفقه فرزند به عهده پدر است. اگر پدر از استطاعت مالی کافی برای پرداخت نفقه برخوردار نباشد، نوبت به جد پدری می‌رسد. در صورت نبود شرایط لازم برای جد پدری، نفقه فرزند به عهده مادر است.

آیا می‌توانیم بدون مراجعه به دادگاه طلاق توافقی بگیریم؟

خیر – طلاق چه توافقی و چه غیر توافقی تنها با اجازه دادگاه امکان‌پذیر خواهد بود.

طلاق توافقی برای ایرانی مقیم خارج از کشور چگونه است؟

در این موارد طلاق توافقی نیازی به رأی دادگاه نداشته و تنها برای اجرای صبغه طلاق باید از طریق سفارت ایران در آن کشور اقدام گردد.

چه موقع مهریه زن نصف می‌شود؟

تنها مهریه زن باکره اگر به طلاق بی انجامد نصف می‌شود.

تکلیف مهریه اخذ شده توسط زن باکره بعد از طلاق چیست؟

باید نصف آن را به شوهر مسترد نماید.

مهریه من 20 کیلو بال مگس است. حکم دادگاه در این مواقع چیست؟

دادگاه در چنین مواردی برحسب شان زن و مهریه زنان فامیل و اطرافیان وی، مهرالمثل تعیین خواهد کرد.

آیا قانون حکم جلب مهریه برداشته شده است؟

خیر این قانون از سال 91 همچنان پابرجا بوده و هنوز قانون جدیدی برای آن به تصویب مجلس شورای اسلامی نرسیده است.

حکم جلب مهریه برای چه میزانی است؟

امکان دریافت حکم جلب مهریه تنها برای 110 سکه امکان‌پذیر است. برای مقادیر بیشتر از این حکم جلبی صادر نمی‌شود؛ اما در صورت معرفی مال و اموال مرد، امکان دریافت آن وجود دارد.

من در موقع طلاق حضانت فرزندم را به شوهرم سپردم. اکنون پشیمان شده‌ام. چه باید بکنم؟

حضانت فرزند هم حق و هم تکلیف است. با مراجعه به دادگاه دوباره می‌توان برای دریافت حضانت فرزند اقدام نمود.

آیا طلاق توافقی در قانون مدنی تعریف شده است؟

خیر مفهوم این طلاق در هیچ قانونی تعریف شده نیست.

آیا در صیغه نیز امکان پیگیری و دریافت مهریه وجود دارد؟

بله – در صیغه هم با مراجعه به دادگاه می‌توان مهریه را طلب نمود.

تکلیف نفقه زن در صیغه چیست؟

در ازدواج موقت یا صیغه به زن حق نفقه تعلق نمی‌گیرد. مگر اینکه در عقد نامه قید شده باشد.

اعیان در سند ملکی به چه معنی است؟

به صورت کلی هر چیزی که روی زمین ملک ساخته شده باشد، اعیان نامیده می‌شود. اعیان می‌تواند چیزی طبیعی مانند درخت یا مصنوعی مانند استخر باشد.

اقاله چیست؟

اقاله در قرارداد به معنی فسخ آن با توافق طرفین قرارداد می‌باشد.

بنده قبلاً بابت یک پرونده حقوقی به عنوان متهم در دادگاه حاضر شده‌ام. آیا این اتهام در شرایط استخدام بنده تأثیری دارد؟

شرایط اخلاقی نامناسب تنها در مواردی قابل استناد است که فرد در دادگاه به عنوان مجرم شناخته شده باشد. در صورت عدم رعایت این قانون امکان شمایت در دیوان عدالت اداری برای فرد وجود دارد.

امکان شکایت به صورت حضوری در دیوان عدالت وجود دارد؟

خیر – مسیر ارائه دادخواست به دیوان عدالت از سه طریق دبیرخانه مرکزی در تهران، دفاتر استانی و از طریق پست می‌باشد.

آیا امکان اعتراض به رأی دیوان عدالت اداری وجود دارد؟

بله – تمام رأی‌ها در دیوان عدالت اداری قابل تجدید نظرخواهی است.

نفقه چقدر است؟

نفقه هر ساله توسط نرخ تورم و برخی جداول توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود. البته شرایط خاص زوجه نیز در تعیین آن مؤثر است.

آیا دست نوشته از اعتبار قانونی برخوردار است؟

بله – اگر اثبات شود. البته اثبات درستی دست نوشته توسط کارشناس کمی مشکل است. باید برای دست نوشته از شاهد استفاده کنید.

آیا امکان افزایش مهریه بعد از عقد وجود دارد؟

خیر – قراردادی که بعد از عقد در نظر گرفته می‌شود، اگرچه تعهدآور هم باشد، به مانند مهریه نخواهد بود.

من طلاق گرفته‌ام. آیا می‌توانم نام همسر سابقم را از شناسنامه حذف کنم؟

حذف نام شوهر از شناسنامه تنها در دو صورت امکان‌پذیر است. 1-ازدواج مجدد 2-اثبات دوشیزگی توسط دادگاه

راست است که دیه از بین بردن ریش یا موی سر مرد کامل است؟

بله – اگر مو یا ریش مرد بعد از، از بین بردن دیگر نروید، دیه کامل به آن تعلق می‌گیرد.

حق انتخاب محل زندگی در ازدواج با کیست؟

طبق قانون زن باید در محلی که در شان زن باشد، زندگی کند. مگر اینکه در عقدنامه چیز دیگری قید شده باشد.

دادخواست اعسار در پرداخت مهریه چیست؟

بعد از اینکه زوج اقدام به مطالبه مهریه خود نماید، زوج در صورت نداشتن استطاعت مالی کافی می‌تواند با ارائه دادخواست اعسار اقدام به کاهش مهریه و پرداخت اقساطی آن نماید.

اثبات دارا بودن زوج برای پرداخت مهریه به عهده کیست و چه زمانی دارد؟

اثبات دارا بودن زوج برای پرداخت مهریه و معرفی اموال وی به عهده زوجه و وکیل وی است. حتی بعد از اقساطی شدن مهریه نیز امکان ارائه مدارک به دادگاه وجود دارد.

برادر من فارغ التحصیل رشته وکالت است؛ اما هنوز پروانه وکالت خود را دریافت نکرده است. آیا می‌تواند وکالت بنده را به عهده بگیرد؟

بله – طبق قانون وی می‌تواند با دریافت مجوز به عنوان وکیل اتفاقی برای بستگان درجه یک خود وکیل باشد.

آیا مزاحمت خیابانی برای زنان جرم محسوب می‌شود؟

بله – در قانون جزای 2 تا 6 ماه حبس و 74 ضربه شلاق برای مزاحمت زنان در نظر گرفته شده است.

آیا افشای اسرار و اطلاعات موکل توسط وکیل جرم است؟

بله – امکان بازخواست وکیل در این مواقع از منظر قانونی وجود دارد.

مجازات کسی که تهمت می‌زند، چیست؟

اگر در دادگاه اثبات شود، از 6 ماه تا 3 سال زندان و حداکثر 74 ضربه شلاق برای افتراء دهنده پیش بینی شده است.

آیا امضای قرارداد بخشش مهریه با یک دست خط ساده معتبر است؟

بله – با یک دست خط مهریه از گردن داماد برداشته می‌شود.

آیا اذن پدر برای بخشش مهریه لازم است؟

طبق قانون خیر اما دفاتر اسناد رسمی معمولاً برای جلوگیری از پیامدهای آتی اذن پدر را نیز لازم می‌بینند.

در اداره آپارتمان چه کسی مسئول است؟

در دعاوی مربوط به اداره ساختمان رأی اکثریت مالکین شرط اصلی است.

آیا امکان صدور سفته در وجه حامل وجود دارد؟

بله – در این مواقع نیازی به ذکر نام گیرنده وجه وجود دارد.

برای اعلام ولادت و نام گذاری کودک چقدر وقت داریم؟

طبق قانون 15 روز بعد از تولد این وقت برای والدین تعریف شده است.

بازجویی از افراد زیر 18 سال چه حکمی دارد؟

طبق قانون بازجویی از افراد زیر 18 سال توسط پلیس ممنوع است.

آیا تأمین جهیزیه در قانون به عهده زن است؟

خیر – در قانون تهیه جهیزیه لازم برای زندگی به عهده مرد است.

آیا می‌توانم جهیزیه خودم را به خانه پدری انتقال دهم؟

طبق قانون زوجه می‌تواند با تهیه دادخواست جهیزیه خود را به خانه پدری یا هر جای دیگری انتقال دهد.

خرید اموال مسروقه یا همان مال خری چه مجازاتی دارد؟

در صورت اثبات آگاهی فرد از سرقتی بودن مال مورد نظر از 6 ماه تا 3 سال حبس و 74 ضربه شلاق مجازات مال خر است.

از نظر قانونی بچه متولد شده در رحم جایگزین متعلق به کیست؟

از نظر قانونی این بچه از نظر سنی متعلق به پدر و مادری اصلی است و صاحب رحم جایگزین نقش دایه را دارد.

آیا زن باید بخشی از درآمد خود را برای زندگی مشترک هزینه نماید؟

خیر – هیچ اجباری برای این مورد وجود ندارد.

در مواقع ایجاد خسارت به اشخاص ثالث توسط کارگر، مسئول جبران خسارت کیست؟

در نگاه کلی در این مواقع مسئول جبران خسارت کارفرما است؛ اما در برخی مواقع کارفرما می‌تواند خود را از این امر مبرا نماید.

مرجع رسیدگی به تخلفات وکلا کجاست؟

دادسرای انتظامی وکلا محل طرح شکایت از وکلا و مرجع رسیدگی به این تخلفات می‌باشد.

ارث بردن زن و مرد طلاق گرفته از هم؟

اگر قبل از تمام شدن عده طلاق رجعی، یکی از زوج یا زوجه فوت کند، دیگری از اموال وی ارث خواهد برد.

شوهرم بعد از ابتلا به یک بیماری از من طلاق گرفت. آیا پس از مرگ از او ارث می‌برم؟

اگر تا یک سال بعد از طلاق شوهر بر اثر آن بیماری فوت کند و در این مدت زن شوهر دیگری اتخاذ نکرده باشد، صاحب ارث خواهد بود.

استرداد هدایای نامزدی قانونی است؟

اگر نامزدی منجر به ازدواج نشود، طبق بانوان طرفین می‌توانند هدایا یا معادل قیمتی آنها را از طرف مقابل استرداد نمایند.

مسئول پرداخت هزینه‌های خرابی‌های ساختمان مستأجر است یا موجر؟

عرف و دسته‌بندی‌های مختلفی برای این امر وجود دارد که در برخی موارد موجر و در برخی موارد هم مستأجر مسئول پرداخت این هزینه‌ها هستند.

خروج زن از خانه در زمان خشونت‌های خانگی؟

در مواقع خشونت خانگی زن می‌تواند بدون اینکه نشوز تلقی گردد از خانه خارج شود. در این مدت نفقه نیز به وی تعلق می‌گیرد.

آیا ازدواج زن ایرانی با اتباع خارجی نیاز به اجازه دولت دارد؟

حتی در صورت نداشتن منع قانونی برای این کار باز هم اجازه دولت نیاز است.

آیا فرزند در انتخاب محل سکونت خود نزد پدر یا مادر اختیار دارد؟

فرزند دختر بعد از 9 سالگی و فرزند پسر بعد از 15 سالگی در انتخاب محل زندگی خود نزد پدر یا مادر مختار است.

آیا امکان ارائه دادخواست برای دریافت نفقه گذشته وجود دارد؟

نفقه زمان گذشته با ارائه دادخواست حقوقی قابل مطالبه است.

آیا فروش جهیزیه توسط شوهر قانونی است؟

خیر – می‌توان به عنوان فروش مال غیر از وی طرح شکایت نمود.

بنده توانایی مالی پرداخت حق‌الوکاله را ندارم، تکلیف چیست؟

در پرونده‌های مهم که متهم از استطاعت مالی برای پرداخت حقوق وکیل را نداشته باشد، دادگاه برای وی وکیل تسخیری اتخاذ می‌نماید.

آیا واحدهای خالی در ساختمان مجبور به پرداخت هزینه‌های جاری و مختلف آن هستند؟

طبق قانون هزینه‌هایی مانند آسانسور، ایزوگام و یا مواردی از این دست به واحدهای خالی هم تعلق می‌گیرد.

در صورت عدم پرداخت هزینه‌های شارژ ساختمان توسط یک واحد تکلیف چیست؟

در این صورت مدیر ساختمان می‌تواند به شورای حل اختلاف طرح شکایت نموده و در صورت عدم پرداخت دوباره خدمات مشترک مانند آب و برق و گاز قطع خواهد شد.

امکان ارائه وثیقه به پاسگاه پلیس وجود دارد؟

دریافت وثیقه برای آزادی تنها از جمله اختیارات قاضی است و پاسگاه پلیس نمی‌تواند برای آن اقدام نماید.

راه‌های دریافت وجه سفته کدامها هستند؟

دریافت وجه سفته از طریق اجرای اسناد رسمی یا مراجعه قضایی دادگستری قابل پیگیری است.

تهیه وسایل لازم برای زندگی در شان زن توسط شوهر را چه مرجعی معلوم می‌نماید؟

زن می‌تواند در مواقعی که وسایل لازم برای زندگی در شان وی توسط شوهر تأمین نشود، از تمکین سر باز بزند. تشخیص مقبولیت این وسایل با نظر کارشناس دادگستری خواهد بود.

حضانت فرزند بعد از فوت پدر و مادر بر عهده کیست؟

بعد از فوت پدر و مادر حضانت فرزند به عهده جد پدری او خواهد بود.

پدرم با ازدواج من مخالف است. چه راه قانونی برای من وجود دارد؟

در این مواقع دختر می‌تواند با معرفی شوهر و شرایط لازم به دادگاه اذن ازدواج را دریافت نماید.

تکلیف چک بعد از فوت صادر کننده آن چیست؟

در این مواقع بانک موظف است قبل از تقسیم ارث مبلغ چک را به دارنده آن پرداخت نماید.

شرایط فسخ وکالت بلاعزل چیست؟

فوت یا جنون یکی از طرفین، پایان مدت قرارداد، از بین رفتن موضوع وکالت و انجام عملی منافی با وکالت توسط موکل.

چه زمانی می‌توان شکایت کیفری چک را به اجرا گذاشت؟

دارنده چک تنها 6 ماه پس از سر رسید آن می‌تواند اقدام به برگشت زدن آن نموده و 6 ماه پس از دریافت گواهی عدم پرداخت می‌تواند برای شکایت کیفری آن اقدام نماید.

برای دریافت مبلغ رهن از موجر بعد از اتمام موعد اجاره چه زمانی می‌توان به دادگاه عمومی مراجعه نمود؟

در صورتی که موجر از پرداخت مبلغ رهن سر باز بزند و مبلغ رهن از 5 میلیون تومان بیشتر باشد، مستأجر می‌تواند از طریق دادگاه برای احقاق حق خود اقدام نماید.

قانون نگه‌داشتن مبلغی از رهن مستأجر برای جبران خسارت چیست؟

قانون این اجازه را به موجر داده است تا در صورت لزوم و در هنگام تحویل ملک خود در صورت بروز خسارت ناشی از عملکرد مستأجر مبلغی از رهن را نزد خود نگه دارد.

مجازات تهدید به آبرو ریزی و پخش فیلم چیست؟

74 ضربه شلاق و از 2 ماه تا یک سال زندان

در چه مواقعی می‌توان بدون اجازه شوهر از کشور خارج شد؟

اگر در عقد چنین اجازه‌ای به زن داده شده باشد یا در مواقع ضروری دادستان تشخیص دهد، می‌توان بدون اذن شوهر از کشور خارج شد.

امکان ضبط گذرنامه زن توسط شوهر وجود دارد؟

اگر شوهر از اجازه خروج همسر خود از کشور منصرف شود می‌تواند با مراجعه به اداره گذرنامه، پاسپورت همسر خود را ضبط نماید.

مجازات هک وای فای دیگران چیست؟

مطابق قانون جزای نقدی از 500 هزار تومان تا 2 میلیون تومان و حبس از 91 روز تا یک سال برای هک وای فای دیگران وجود دارد.

آیا امکان پس گرفتن ملکی که به نام همسر زده شده است وجود دارد؟

خیر – چنین امکانی بدون اجازه و خواست همسر امکان‌پذیر نمی‌باشد.

آیا امکان تغییر تاریخ تولد در شناسنامه وجود دارد؟

در صورتی که این تاریخ به اشتباه درج شده باشد، پس از تشخیص پزشکی قانونی و در صورتی که اختلاف سنی بالای 5 سال باشد، این امکان وجود دارد.

تغییر صدای دیگران در شبکه‌های مجازی چه مجازاتی دارد؟

91 روز تا 2 سال حبس و پرداخت جریمه نقدی 500 هزار تا 4 میلیون تومان.

مجازات ممانعت از تحصیل فرزندان از طرف والدین چیست؟

91 روز تا 6 ماه حبس و تا 1 میلیون تومان جریمه نقدی.

مجازات ظاهر شدن با لباس نامناسب در مشاعات عمومی ساختمان چیست؟

10 روز تا 2 ماه حبس و حداکثر 74 ضربه شلاق برای مرد و عدم رعایت حجاب توسط بانوان 10 روز تا 2 ماه حبس یا پرداخت جریمه نقدی 5 هزار تا 50 هزار تومان.

قذف به چه معنی است؟

نسبت دادن عمل زنا و یا لواط به فرد دیگری قذف است.

شروط لازم برای تصنیف اموال در زمان طلاق چیست؟

1-عقد دائمی باشد. 2- دادخواست طلاق از جانب زوج باشد. 3- دادخواست طلاق به خاطر سوء رفتار زن نباشد. 4 – داشتن دارایی زوج در زمان ثبت طلاق.

آیا می‌توان از پدر شوهر مطالبه مهریه نمود؟

مطالبه مهریه از پدر شوهر تنها در زمانی امکان‌پذیر است که وی این موضوع را در زمان عقد پذیرفته باشد.

آیا صحنه سازی برای دریافت خسارت از بیمه جرم است؟

بله – مجازات این امر حبس تعزیری و باز پرداخت دو برابر وجوه دریافتی خواهد بود.

در صورت قلم خوردگی قرارداد چه کنیم؟

باید علت قلم خوردگی و مورد اصلاح شده آن را قید کرده و طرفین زیر آن را امضاء نمایند.

آیا انتقال مال از طرف مرد به دیگری بعد از مطالبه مهریه قابل برگشت است؟

بله – این امر ناشی از فرار از دین بوده و قابل ابطال خواهد بود.

برای تغییر رنگ خودرو چه باید کرد؟

حتماً باید از راهنمایی و رانندگی مجوز لازم صادر شود.

آیا گران فروشی از نظر قانونی جرم است؟ مجازات آن چیست؟

بله – از جرایم نقدی با پرداخت مبلغ گران فروشی تا نصب بنر گران‌فروشی و پلمپ واحد تجاری.

مجازات کلاهبرداری رایانه‌ای چیست؟

بازگرداندن مال کلاهبرداری شده و حبس از یک تا 3 سال.

برای شکایت از فردی که دائماً خودروی خود را جلوی درب پارکینگ شما پارک می‌کند چه باید کرد؟

از خودروی مورد نظر عکس گرفته و برای وی شکایت‌نامه تنظیم نمایید. در صورت مشاهده خودرو ناشناس می‌بایست با پلیس برای جریمه وی تماس بگیرید.

آیا متوفی می‌تواند در وصیت‌نامه کل دارایی خود را ببخشد؟

امکان انتقال دارایی متوفی به غیر وراث تنها برای یک سوم از اموال وی امکان‌پذیر است. حتی اگر در وصیت‌نامه همه آن قید شده باشد.

مجازات تصادف منجر به فوت برای فرد بدون گواهینامه چیست؟

پرداخت دیه کامل و حداکثر دو سال حبس.

آیا امکان محروم نمودن فرزند از ارث وجود دارد؟

خیر تنها فرزندی که والدین خود را کشته باشد از ارث محروم خواهد بود.

اولویت حضانت فرزند بعد از طلاق با کیست؟

تا 7 سالگی اولویت با مادر است و بعد از آن نیز دادگاه باید صلاحیت پدر را تشخیص دهد.

54 thoughts on “مشاوره حقوقی

  • تحریریه صاحب اندیشه says:

   زن می تواند تمکین خود را به پرداخت کل مهریه منوط نماید.

 1. سیروس تاجیک says:

  سلام من خط دخترم مزاحم تلفنی داره میخوام بدونم اگر ازش شکایت کنم حکم چی هست؟

 2. اسماعیل ایمانی says:

  سلام لطفا بفرمایید در معاملات آیا نیازی به رسمی کردن اسناد داریم یا یک دست نوشته هم کافی است؟

  • تحریریه صاحب اندیشه says:

   دست نوشته ها همیشه در معرض انکار و خطا هستند. بهتر است از اسناد رسمی برای معاملات خود استفاده نمایید.

 3. اسماعیل ایمانی says:

  خب اگر نتوانیم درستی یک دست نوشته را ثابت کنم تکلیف چیست؟

  • تحریریه صاحب اندیشه says:

   فرد ذینفع می تواند از شما بایت جعل سند شکایت کند.

 4. محیا ابراهیمی says:

  سلام
  راسته که مهریه رو فقط تا 110 سکه می شه گرفت؟

  • تحریریه صاحب اندیشه says:

   خیر – در صورت وجود دارایی و توان پرداخت داماد، عین مهریه در عقد نامه قابل وصول است.

 5. هانیه میرزایی says:

  سلام شوهرم به دلیل عدم تمکین از من شکایت کرده است. آیا مهریه به من تعلق می گیرد؟

  • تحریریه صاحب اندیشه says:

   بله – مهریه ارتباطی به تمکین و عدم تمکین ندارد. در صورت اثبات عدم تمکین نفقه از مرد ساقط می شود.

 6. فاطمه says:

  همسرم با خشونت و ضرب و شتم با من رفتار می کند. اگر منزل را ترک کنم ناشزه خواهد بود؟

  • تحریریه صاحب اندیشه says:

   خیر – در این شرایط حکم ناشزه به زن تعلق نگرفته و نفقه هم بر مرد در این مواقع ضروری است.

  • تحریریه صاحب اندیشه says:

   عده مدت زمانی است که بعد از طلاق زن نمی تواند شوهر جدیدی اتخاذ نماید.

  • تحریریه صاحب اندیشه says:

   مهریه نصف می شود. عده بعد از طلاق وجود ندارد. امکان حذف نام همسر سابق از شناسنامه وجود دارد.

 7. مهری says:

  سلام
  طبق قانون امکان توقیف سریع اموال و حساب بانکی شوهر برای مطالبه مهریه وجود داره؟

 8. دختر تنها says:

  سلام میشه خانومی بخاطر نپرداختن مهریه از شوهرش طلاق بگیره؟

 9. صادقی says:

  با سلام. بنده با یک شرکت به مدت پنج سال قرارداد سالانه(تمدبد) بستم. در قرارداد در محل مشخصات مدرک تحصیلی ب اشتباه کارشناسی قید شده است و بنده این قرارداد را امضا کردم. در حال حاضر شرکت از من مدرک تحصیلی می خواهد. آیا شرکت می تواند علیه من شکایت و اعلام جرم کند؟ جرم و مجازات آن چیست؟ آیا شکایت کیفریست یا در اداره کار مطرح می گردد؟ ممنون

  • تحریریه صاحب اندیشه says:

   سلام
   شرکت میتواند برای جعل عنوان از شما شکایت کند و حکم آن بستگی به نظر قاضی خواهد داشت.

  • تحریریه صاحب اندیشه says:

   اگر رشوه گیرنده قبل از تعقیب، وجه دریافت شده را برگرداند از مجازات معاف خواهد بود.

 10. محسن ابراهیمی says:

  ببخشید در قانون جدید زمان سئو اثر چک چند وقته؟

 11. محمدی says:

  سلام
  خواستگار مزاحم دارم
  ۲تا لات موتور سوار را میفرسته میان محله ما فحاشی میکنند بدون مدرک میتوانم شکایت کنم؟

  • mbayati says:

   شما میتوانید جهت اثبات مزاحمت استشهاد محلی تهیه کنید و یا اینکه از دادگاه درخواست کنید که برای شما تحقیق و بررسی کند.

 12. محمدی says:

  سلام خواستگار مزاحم دارم دوتا لات موتور سوار میفرسته محله ما فحاشی میکنند آیا بدون مدرک میتوانم شکایت کنم ؟

  • تحریریه صاحب اندیشه says:

   پرداخت مهریه از ارث بر سایر وراث اولویت دارد.

 13. mehrabi says:

  لطفا بفرمایید ازدواج مرد خارجی با زن ایرانی بدون اجازه مجازاتی داره؟

 14. dokhtar tanha says:

  سلام خواهش میکنم راهنماییم کنید شوهرم میخواد طلاقم بده میگه چون نازایی طلاقت میدم به من بگید نازایی میتونه دلیل طلاق باشه آخه؟

 15. فرشید says:

  سلام.من مهریه خانمم ۵۰۰ سکه و سفر عمره است.یک دختر ۸ ساله هم داریم.خانه بصورت قولنامه ای بوده و نصف خانه را بنام ایشان کرده ام.الان ایشان می‌تواند کل اموالم را توقیف کند برای دریافت مهریه؟میشه از اموالم ۱۱۰ سکه را به ایشان بدهم و‌مابقی قسطی بشود یا میتونه از اموال توقیفی تا هر چقدر جا داد برداره؟تکلیف من برای اداره زندگی درخصوص اسکان و خودرو چی میشه و همچنین حضانت دخترم؟دوتایی ماشین هم دارم

  • mbayati says:

   تا زمانی که دادگاه میزان پرداخت مهریه را تعیین نکند امکان توقیف کل اموال وجود دارد. حضانت دخترتان تا سن بلوغ با پدر است

 16. احسان says:

  سلام
  من با شریکم ۸ هکتار زمین شریکی داریم که هنوز بخاطر مسائل شخصی شریکم حاضر به تقسیم کردن نیست با توجه به اینکه شریکم قصد کشاورزی نداره آیا اگر من ۴ هکتارش رو گندم بکارم اون شخص میتونه از من شکایت کنه؟ چون گفته دوست نداره من بکارم حتی یک مترش رو
  البته من یه وکالت بلا عزل بصورت تام الاختیار از سال ها پیش ازش گرفته بودم واسه انجام کار های زمین هاش که بخاطر لجبازی هاش هیچ وقت حاضر نشدم باطلش کنم
  اونم از دادگاه احضاریه گرفت که برم باطلش کنم اما من نرفتم
  ممنون از شما

 17. امیر says:

  با سلام
  حدود 10 سال هست که در آپارتمانی که متعلق به یکی از بستگان است مستاجریم . هیچ اجاره خط و نوشته فی ما بینی هم وجود نداره . اکنون بدلسل بالا رفتن سن موجر داماد ایشان زمام امور را بدست گرفتن و ی تماسی اصرار بر تخلیه فوری دارند .( زمان اتمام سال دیماه میباشد و ایشان تا آخر اسفند مهلت دادند ! یعنی 2 ماه ) .
  خدا را گواه میگیرم قصد اذیت ندارم ولی از ایشان خواستم با توجه به شیوع بیماری کرونا و سن بالای مادرم و همچنین ابتلای ایشان به آسم خطر و ریسک آوردن کارگر و جمع آوری و انتقال وسایل خیلی بالاست . از ایشان تا عادی شدن نسبی وضعیت بحرانی درخواست وقت کردم . قول دادم بمحض اینکه شرایط کمی عادی شد بلافاصله خانه را تحویل دهم ولی ایشان کماکان قصد تخلیه و بازسازی خانه را داند .
  میخواستم بفرمایید که اگر ایشان شکایت کنند آیا دادگاه از ما حمایت خواهد کرد ؟ ممنوناز وقتتون

  • mbayati says:

   سلام. چون قرارداد اجاره ای موجود نیست تصمیم گیری در این خصوص کمی مشکل است

 18. محمدصادق says:

  سلام خسته نباشید برادرخانوم بنده یه مبلغ به حسابش اومده یک سال پیش خودشون خبرنداره یه نفر ازش شاکی شده ازتهران ولی خودش ساکن تبریزه توی ثنا اومده که بدون اجازه ازحساب طرف برداشت شده وبه حساب اون اومده برادرخانومم هم ترسیده بود دادگاه چندبارخواستنش ولی نرفته العان قاضی حکم غیابی صادر کرده ۲سال حبس وردمال مبلغ هم ۱۷۰۰۰۰۰تومانه العان باید چیکار کنه ممنون میشم راهنمایی کنید

  • mbayati says:

   سلام . چون حکم غیابی صادر شده است در صورتی که قطعی نباشد، می توانند در یک مهلت چهل روزه نسبت به حکم صادره واخواهی و تجدیدنظر خواهی نمایند.

 19. الهام says:

  سلام همسرم بیماری قند خون بالا داره و رو اعصابش تاثیر گزاشته میشه جزو بیماری های صعب العلاج تلقی بشه برای طلاق

 20. حسین says:

  مشتری یک دستگاه گوشی برای تعمیر اورده و بنده آن را تعمیر کرده ام و زمان تحویل بابت پرداخت وجه آن به بهانه کارتم خالی می باشد و باید منتظر باشم تا خانم پول بیاورد باعث خریدن زمان و وقت شده و ناگهان فرار کرد در صورتی که متوجه شده بودم این قصد فرار داد و کسی را دم در مغازه گذاشتم ولی با این وجود متواری شد و من همان هنگام به 110 زنگ زدم و مشکل را بازگو کردم خواهشمندم از وکلای خوب نحوه شکایت و موضوع شکایت را برایم شرح دهند تا بتوانم راحتر مشکل خود را حل نماید لازم به ذکر است شماره طرف را دارم و خودش در مورد مشکلات خانوادگی در کلانتری پرونده دارد

 21. ابراهیم خلیل فیروزی says:

  سلام خسته نباشید من از یک شخصی سالها پیش با قولنامه یک قطعه زمین خریداری کردم وسند مشاعی نیز دارد که بنام من ثبت شده .حال یک نفر دیگر با قولنامه ای که بنام همان قطعه میباشد ارایه نموده واقدام به دیوار کشی زمین نیز کرده است نوشتار قولنامه خریدار دوم بنا به کارشناسی خط جلوتر از من میباشد واز طرفی فروشنده مجهولالمکان بوده وجایگاه ثابتی نداشته وبندرت در زمانهای کوتاه دیده شده ومتواری میگردد خواهشمند است مرا راهنمایی بفرمایید من چه اقداماتی جهت احقاق حق خود در چه مراحلی انجام دهم

 22. مسعودی says:

  سلام من زمانی که کودک بودم پدر و مادرم جدا شدن و با پدرم زندگی میکردم الان مادرم فوت کرده و تمام مدراکش از قبیل شناسنامه کارت ملی گواهی فوت و کارتای بانکیش دست مادرش یعنی مادربزرگم هست ارث ازش یه خونه که مبایعه نامه هست و یک زمین که از پدرش بهش ارث رسیده هست برای گرفتن ارثم باید چیکار بکنم مدارک رو به من نمیدن؟آیا مادربزرگمم از مادرم ارث میبره؟اگه ارث میبره چند درصد هست؟

  • shakila bayati says:

   سلام بله مادر و پدر هر دو به میزان یک ششم از متوفی ارث می برند. منتهی سهم الارث شما اگر تک فرزند هستید بیشتر از مادر بزرگتان است. باید از دادگاه تقاضای گواهی انحصار وراثت داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *