وکیل ملکی

وکیل ملکی و ثبت اسناد

وکیل ملکی

وکیل ملکی و لزوم استفاده از آن در دعاوی ملکی موضوع مورد بحث ما در این مقاله است. در دنیای مدرن امروز قوانین نیز به همراه علم و فناوری پیشرفته‌تر و پیچیده‌تر شده‌اند. قوانینی که تنها یک وکیل پایه یک دادگستری می‌تواند از آنها سر در بیاورد. نه فقط برای طرح دعاوی مختلف، بلکه برای رسیدن به حقوق شهروندی معمولی که در قانون اساسی برای افراد تبیین شده است، نیاز به یک موسسه حقوقی و استفاده از خدمات وکالت حقوقی داریم. یکی از انواع وکالت حقوقی مربوط به مسائل ملکی است که با عنوان وکیل ملکی می‌توانیم از این خدمات استفاده نماییم.

مسلما همانطور که از نام این وکالت تخصصی پیداست، به بررسی مسائل مربوط به دعاوی ملکی و کلا مسائل مربوط به ملک و اموال منقول و غیرمنقول می‌پردازد. حال این مسائل می‌تواند از جمله مسائل ساده بستن یک قرارداد خریدوفروش ملک و تنظیم سند آن بوده و یا به پیچیده‌ترین مسائل ملکی مانند دعاوی مالک با شهرداری در رابطه با موضوعات مختلف باشد. مسلما شناخت همه این قوانین از عهده یک فرد عادی خارج است. حتی شناخت کلیه قوانین مربوط به مسائل حقوقی را نمی‌توان از یک وکیل پایه یک دادگستری انتظار داشت. از این نظر لزوم استفاده از وکیل در ابعاد مختلف مسائل اجتماعی نیاز مبرم شهروندان است.

کارهای ملکی خود را با اطمینان انجام دهید

چه زمانی کار به استفاده و مراجعه به یک موسسه حقوقی برای دریافت خدمات وکالت در زمینه امور ملکی می‌کشد؟ در شرایط عادی به محض کوتاهی هر یک از طرفین یک قرارداد ملکی در هر زمینه‌ای چه عمدی و چه سهوی طرف مقابل برای دریافت حقوق خود می‌تواند با تنظیم شکایت کار را از طریق دادگاه دنبال نماید. این اتفاق حتی می‌تواند منجر به تنظیم یک شکایت‌نامه کیفری نیز شده و نیاز به استفاده از وکیل کیفری در کنار آن را برای کاربر ایجاد کند. البته یک وکیل پایه یک دادگستری مجرب که سال‌ها تجربه در زمینه امور ملکی را دارا باشد، از ابعاد کیفری پرونده‌های ملکی نیز مطلع بوده و می‌تواند روند کار را به‌تنهایی برای شما با اطمینان خاطر پیش ببرد.

حال سوال اینجاست که آیا می‌توان قراردادهای ملکی خود را از همان ابتدا با محکم‌کاری‌های لازم تنظیم نمود؟ بسیاری از افراد لزوم استفاده از وکیل ملکی را در جلسات مختلف و در زمان تنظیم قراردادهایی ازاین‌دست خیلی جدی نمی‌گیرند. موارد بسیاری پیش‌آمده درج یک‌بند و یک خط در یک قرارداد تعهدات بسیاری را برای طرف مقابل آن به وجود آورده که دیگر حتی وکیل شما نیز کاری از پیش نخواهد برد. از این نظر بهتر است حتی در زمان عقد قراردادهای ملکی خود از یک وکیل پایه یک دادگستری زبده در این زمینه استفاده نمایید زیرا به قول معروف کار از محکم کاری عیب نخواهد کرد.

نیاز به مشورت با وکیل ملکی

پرونده‌های مربوط به امور ملکی یکی از موارد بسیار تخصصی در دادگاه‌ها می‌باشند که با توجه به وجود قوانین بسیار پیچیده و تبصره و بندهای گوناگون، بدون یک وکیل ملکی خوب نمی‌توان از آنها موفق بیرون آمد. تاکید می‌کنیم که موفقیت در این پرونده‌ها نه تنها نیاز به استفاده از خدمات داشته بلکه شما حتما می‌بایست رزومه وکیل خود و میزان تجربه وی را در این پرونده‌ها بررسی کرده و در صورت موجه بودن وی، اقدام به امضای وکالت‌نامه با وی نمایید. چنین وکیلی با این مشخصات نادر و کمیاب نیست، اما در هر موسسه حقوقی نمی‌توانید یکی از آنها را بیابید.

بیشتر بخوانید  بیع سلف

تجربه و تخصص در کنار هم می‌توانند یک برند معتبر را برای شما ایجاد نمایند. از این رو اگر به دنبال بهترین‌ها در این عرصه هستید، حتما باید این دو معیار مهم را در انتخاب خود بررسی نمایید. موسسه حقوقی صاحب اندیشه با دارا بودن بهترین و مجرب‌ترین وکلا در زمینه‌های مختلف مانند ملک و املاک این آمادگی را دارد تا در سخت‌ترین پرونده‌های ملکی یار و یاور شما باشد. با اولین تماسی که با شماره ۰۲۱۴۴۲۱۱۴۱۴ برقرار نمایید، دیگر در هیچ جایی شما را تنها نخواهیم گذاشت. از روز اول تا لحظه‌ای که با فراغ بال و بدون دغدغه دوباره به زندگی عادی خود برگردید، در کنار شما خواهیم بود.

مزیت‌های یک وکیل ملکی ایده آل

دقت کنید که هر کسی که به‌عنوان وکیل پایه یک دادگستری شناخته می‌شود، می‌تواند به‌عنوان وکیل در کنار شما و در قراردادهای ملکی شما حضور داشته باشد؛ اما آیا این مسئولیت سنگین را به این راحتی هر کسی عهده‌دار خواهد شد؟ در واقع شما برای کسب بهترین نتیجه در دعاوی ملکی نمی‌توانید از هر کسی انتظار ارائه بهترین خدمات ملکی داشته باشید. شاخه‌ها و گرایش‌های وکالت در چند سال اخیر به شدت تخصصی شده و از قرار معلوم ملک و دعاوی مربوط به آن حتی از سایر گرایش‌ها تخصصی‌تر و پیچیده‌تر نیز می‌باشد. از این رو برای هر اقدامی باید با یک وکیل متخصص مشورت کنید. اطلاعات وکیل پایه یک دادگستری که تجربه لازم در این زمینه را نداشته باشد، نمی‌تواند کارگشای شما باشد.

قوانین ملکی همگی در دفترچه قوانین اساسی کشور درج شده است و هر کسی به راحتی به آنها دسترسی دارد؛ اما نکته اصلی در دعاوی شناخت زمان مناسب برای استفاده از بندها و تبصره‌های موجود در این قوانین است. این ترفندها و راهکارهای موفقیت‌آمیز تنها باتجربه‌های گهربار در دعاوی و پرونده‌های مختلف به دست نخواهد آمد. از این رو است که در انتخاب وکیل باید سراغ فردی با تجارب لازم در این زمینه بروید. فارغ از کیفری بودن و یا حقوقی بودن پرونده ملکی شما، چنین دعاوی معمولا درنهایت می‌توانند منجر به از دست رفتن و یا احقاق مبالغ و سرمایه‌های بسیار بزرگی برای افراد شوند. پس به راحتی سرمایه خود را در معرض خطر و ریسک قرار ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *