پادکست حقوقی صاحب اندیشه

آدرس : تهران ، فلکه دوم صادقیه ، برج افق ، طبقه ششم ، واحد ۶۰۴

وکیل کیفری و مزایای حضور آن در دعاوی کیفری

موسسه حقوقی صاحب اندیشه

وکیل کیفری که یک وکیل پایه یک دادگستری است، نقش مدافع از حقوق موکلین خود در دادگاه‌های کیفری، بحث‌ها و موضوعات مختلف را بر عهده دارد. اصل ۳۵ قانون اساسی ایران به مجوز داشتن وکیل برای دو طرف دعاوی پرداخته و این اجازه را به آنها می‌دهد تا از یک وکیل پایه یک دادگستری فعال در یک موسسه حقوقی برای وکالت خود استفاده نماید. چند و چون کار با وکیل کیفری و نحوه تنظیم قرارداد موضوع بحث ما در این مقاله است. برای انتخاب بهترین وکیل کیفری باید دقت بسیار زیادی داشته باشید. این وکیل می‌تواند در آینده زندگی شما تاثیر فوق‌العاده زیادی داشته باشد.

استفاده از وکیل در تمام اموری که دعاوی کیفری در آنها وجود داشته باشد، ضرورت خواهد داشت. با توجه به حساسیت‌های بسیار بالای چنین دعاوی، بدون حضور وکیل کار بلد و وکیل پایه یک دادگستری زبده، امکان موفقیت در آن به‌شدت کاهش می‌یابد. از این رو هم در انتخاب موسسه حقوقی و هم در انتخاب وکیل مناسب برای چنین دعاوی باید بالاترین میزان دقت صورت پذیرد؛ اما چه وقت ما باید برای اتخاذ یک وکیل کیفری اقدام نماییم؟ دعوای کیفری چیست و کدام موارد حقوقی به عنوان یک دعاوی کیفری شناخته می‌شود؟ آیا امکان حضور در دادسرا بدون وکیل کیفری برای هر شخص وجود دارد؟ احتمال موفقیت با وکیل پایه یک دادگستری چقدر افزایش می‌یابد و چگونه می‌توانیم بهترین وکیل پایه یک دادگستری را برای خود انتخاب نماییم؟ این‌ها سؤالات و ابهاماتی است که درباره دعاوی کیفری مطرح بوده و در ادامه به پاسخ آنها خواهیم پرداخت.

موارد استفاده از وکیل کیفری

در قدم اول باید با مواردی که در آنها نیاز به استفاده از یک وکیل پایه یک دادگستری به عنوان وکیل کیفری وجود دارد را بشناسیم. در صورت بروز هرکدام از این موارد شما نیاز خواهید داشت تا از یک وکیل پایه یک دادگستری با تجربه و کار آزموده به عنوان مدافع خود در دادگاه استفاده نمایید. وکیل کیفری کسی است که به تمام موارد قانونی در دعاوی کیفری احاطه داشته و بتواند با استناد به بندهای مختلف قانون، حق پایمال شده شما را احقاق نموده و یا از شما در برابر اتهامات وارده دفاع کند. برای تبدیل شدن به یک وکیل کیفری مجرب، تجربه و جسارت و تحصیلات مهم‌ترین معیارها می‌باشند که باید آنها را در وکیل خود جویا شوید.

موارد استفاده از وکیل کیفری بسیار زیاد می‌باشد. نام بردن همه آنها خارج از بحث بوده، اما به صورت کلی مواردی مانند سرقت، کلاهبرداری، جعل سند، خیانت در امانت، انتقال مال غیر، قتل، قاچاق و هر موردی که به نوعی به دنبال آن احتمال محکومیت کیفری برای افراد وجود داشته باشد، از موارد دعاوی کیفری محسوب می‌شوند. اگر هنوز درباره موضوعی شک داشته و از کیفری بودن آن مطمئن نیستید، می‌توانید با تماس با شماره ۰۲۱۴۴۲۱۱۴۱۴ با کارشناسان ما در موسسه حقوقی صاحب اندیشه مشورت نموده و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

وکیل من به اندازه کافی برای من مبارزه نمی‌کند!

اگر شما هم با این سؤال مواجه شده و متوجه شده‌اید که وکیل پایه یک دادگستری شما از روحیه مبارزه طلبی کافی برای موفقیت شما برخوردار نیست، با مشکل بسیار بزرگی روبرو هستید که باید هر چه زودتر آن را برطرف نمایید. برخلاف بسیاری از انواع مشاوره حقوقی، در دعاوی کیفری، وکیل پایه یک دادگستری علاوه بر احاطه کامل به قوانین و داشتن تجربه بالا در دادگاه‌ها و دعاوی مختلف، باید از جسارت لازم برای یک مبارزه تمام عیار برای موکل خود نیز برخوردار باشد. در واقع این مهم است که تفاوت یک وکیل ایده‌آل و عالی را با یک وکیل معمولی ایجاد می‌نماید.

 

حکم جلب چیست و مدت اعتبار آن چقدر است؟

 

از این رو باید در انتخاب وکیل کیفری خود بیشتر از سایر موارد دقت لازم را داشته باشید. وکیل پایه یک دادگستری که از وجاهت قانونی برای بر عهده گرفتن مسئولیت وکالت کیفری شما برخوردار است، پس از اتمام تحصیلات مربوطه و پذیرش در آزمون وکالت وارد این حرفه شده است؛ اما مانند همه حرفه‌ها و شغل‌ها همه افراد بهترین کیفیت را برای موکلین خود نخواهند داشت. قبل از هر انتخابی باید سابقه فعالیتی وکیل خود را بررسی نمایید.

بهترین وکیل کیفری را داشته باشید

حال سؤال اینجاست که چگونه و با بررسی چه معیارهایی می‌توانیم بهترین گزینه را برای خود انتخاب نماییم. تا اینجا احتمالا متوجه شده‌اید که برای انتخاب بهترین انتخاب باید کمی فراتر از سایر انواع مشاوره حقوقی به آن نگاه کرده و به دنبال ویژگی‌های فردی ویژه‌ای در وی باشید. مواردی مانند لحن صحبت، قدرت کلام، نفوذ کلام، قدرت سخنوری و از این قبیل موارد که برخی از آنها اکتسابی بوده و برخی نیز در ذات یک فرد نهفته است، از جمله مزیت‌هایی هستند که می‌توانند نتایج ایده‌آل را برای شما به دنبال داشته باشند.

برای درک درست‌تر از یک وکیل کیفری بیایید، نتایج کار انواع وکالت را با هم بررسی کنیم. در یک دعوای حقوقی مانند دعوای ملکی، یا مشاوره حقوقی مهاجرتی و یا حتی مشاوره حقوقی ثبت‌احوال هیچ خطر جانی شما را تهدید نمی‌کند. نتیجه چنین دعاوی در بدترین حالت هم چیزی جز از بین رفتن مقداری مال و سرمایه نخواهد بود؛ اما پایان نافرجام یک دعوای می‌تواند به مواردی مانند زندان و سایر جریمه‌های دیگر مندرج در قانون اساسی ختم گردد. از این رو وکیل شما باید تبحر خاصی در این دعاوی داشته باشد.

به دلیل شدت هیجان بالای چنین مواردی هر کسی از عهده آن بر نخواهد آمد. مجرب‌ترین وکلای کیفری تهران در موسسه حقوقی صاحب اندیشه با تحصیلات عالیه و داشتن توانمندی‌های فردی خارق‌العاده آماده ارائه خدمات در این موارد به شهروندان می‌باشند. به راحتی می‌توانید با یک تماس با شماره ۰۲۱۴۴۲۱۱۴۱۴ اولین قرار ملاقات خود را با بهترین وکیل رزرو کرده و با قدرت به دنبال موفقیت و احقاق حقوق پایمال شده خود باشید. هر لحظه غفلت و پشت گوش انداختن چنین مسائلی می‌تواند عواقب ناگواری برای شما به دنبال داشته باشد.

منبع : ویکی‌پدیا ، دانشنامه آزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *