پادکست حقوقی صاحب اندیشه

آدرس : تهران ، فلکه دوم صادقیه ، برج افق ، طبقه ششم ، واحد ۶۰۴

وکیل دیوان اداری

وکیل دیوان اداری

وکیل دیوان عدالت اداری کیست و چه مسئولیت‌هایی دارد؟ آیا اعطای عنوانی خاص با موضوع دیوان عدالت به وکیل لازم و ضروری است؟ چه پیچیدگی‌هایی در شکایات مربوط به دیوان عدالت وجود دارد که لزوم استفاده از یک وکیل دیوان عدالت را ایجاد می‌نماید؟ بهترین موسسه حقوقی ارائه‌دهنده خدمات وکیل دیوان و وکیل پایه یک دادگستری در تهران کدام است؟ وکیل دیوان همان‌گونه که از اسمش پیداست، عنوانی است که به یک وکیل اطلاق می‌شود که کارها و امور مربوط به دیوان عدالت اداری را برای موکلین خود به اجرا درمی‌آورد.

دیوان عدالت اداری مرکزی برای رسیدگی به شکایات و اعتراضات مردمی نسبت به ادارات و سازمان‌های دولتی است. به موجب قانون اساسی کشور ایران این دیوان دارای مجوزها و قدرت‌هایی است که به موجب آن می‌تواند هر نهاد و یا سازمان دولتی را برای کوتاهی و اهمال و پایمال کردن حقوق افراد حقیقی و حقوقی بازخواست نماید. وجود چنین مرکزی در قانون اساسی کشور ایران باعث می‌شود تا سازمان‌ها و ادارات دولتی با تمرکز بالاتری نسبت به ارائه خدمات به شهرواندان اقدام نمایند. وکیل دیوان عدالت اداری نیز وظیفه دفاع از حقوق موکل خود در برابر سازمان‌ها و ادارات دولتی در دیوان عدالت را به عهده می‌گیرد. مسئولیتی که در ادامه متوجه حساسیت و اهمیت آن خواهید شد.

چرا باید به دیوان عدالت اداری شکایت کنیم؟

قبل از اینکه اقدام به دریافت خدمات وکیل دیوان عدالت اداری کنید، باید در نظر داشته باشید که حقوق شهروندی ابعاد بسیار گسترده‌ای دارد. از این رو احاطه بر همه این حقوق نه تنها از عهده یک فرد عادی بلکه از عهده یک فرد متخصص هم برنمی‌آید. دلیل اصلی تشکیل دیوان عدالت اداری هم احقاق حقوق شهروندی در برابر نهادها و موسسات دولتی و وزارتخانه‌ها می‌باشد. بسیار پیش آمده است که افراد این سوال را از خود می‌پرسند که چه کسی می‌تواند حق ما را از فلان موسسه بگیرد؟ آیا فلان وزارت خانه می‌تواند به راحتی کارمندان خود را اخراج نموده و به آنها تهمت‌های ناروا بزند؟ مسئول رسیدگی به عدم انجام وظایف نهادهای دولتی در قبال مشتریان حقیقی و حقوقی کیست؟

باید بدانید که شما تنها با تنظیم و ارائه یک شکایت‌نامه نسبت به چنین رفتارهایی در دیوان عدالت اداری می‌توانید دنبال حق خود را گرفته و هرگونه اهمال و کوتاهی نهادهای دولتی را پیگیری نمایید. یک وکیل پایه یک دادگستری موسوم به وکیل دیوان می‌تواند این قرارداد شکایت را برای شما تنظیم و با امضای قرارداد وکالت‌نامه با شما چنین پرونده‌هایی را به سرانجام برساند؛ اما آیا خودمان نمی‌توانیم مستقیما وارد دیوان عدالت اداری شده و شکایت خود را تنظیم کنیم؟ قوانین و مقررات کشوری در دیوان عدالت به قدری پیچیده می‌باشند که حتی بسیاری از وکلای ناپخته و تازه‌کار هم به همه آنها احاطه ندارند. از این رو دریافت خدمات وکیل دیوان اهمیت بالایی در موفقیت در پرونده شکایت در دیوان عدالت دارد.

وکیل دیوان عدالت در صاحب اندیشه

موسسه حقوقی صاحب اندیشه با بیش از یک دهه تجربه در زمینه‌های مختلف اکنون این توانایی را دارد تا در زمینه‌های تخصصی مختلف مانند وکیل دیوان بهترین وکیل پایه یک دادگستری را به مراجعین و متقاضیان معرفی نماید. جمعی از مجرب‌ترین وکلای دادگستری در صاحب اندیشه گرد هم آمده‌اند تا بالاترین سطح کیفی خدمات وکالت را برای شهروندان آماده نمایند. از این رو کاربران تنها با یک تماس با شماره ۰۲۱۴۴۲۱۱۴۱۴ به وکیل دیوان عدالت متصل خواهند شد.

روند تنظیم شکایت از یک فرد یا نهاد دولتی در دیوان عدالت به این صورت است که بعد از مشاوره تلفنی می‌بایست یک ملاقات حضوری فی‌مابین وکیل و موکل در دفتر صاحب اندیشه برای تکمیل مدارک و مستندات برقرارشده و در این جلسه وکالت‌نامه توسط طرفین به امضا برسد. بعد از این وکیل دیوان موسسه حقوقی صاحب اندیشه که یک وکیل پایه یک دادگستری باتجربه و کار بلد است، بقیه امور را در دست داشته و با تنظیم شکایات شما و ارائه آنها به دیوان عدالت و ملاقات حضوری با قاضی دیوان، نهایت تلاش خود را برای احقاق حقوق شما خواهد داشت. با توجه به رسیدگی غیرحضوری دیوان عدالت اداری به شکایات رسیده این ترفند می‌تواند تاثیرگذارترین روند در موفقیت پرونده‌های شکایت در دیوان باشد.

هم‌فکری و هم‌اندیشی در صاحب اندیشه

وکالت تبدیل به یک کار تخصصی با گرایش‌های مختلف شده است. دیگر یک وکیل توانایی ارائه همه خدمات وکالت اعم از وکیل دیوان را برای یک فرد نخواهد داشت. این بیشتر به دلیل تخصصی شدن قوانین در امور مختلف بوده تا کارها با دقت و تمرکز بیشتری صورت پذیرد. حال ذکر این نکته هم ضرورت دارد که قوانین در بسیاری از موارد دارای اشتراک‌هایی نیز می‌باشد. گاهی اوقات لازم است تا یک پرونده به‌صورت هم‌زمان هم توسط وکیل دیوان و هم توسط وکیل کیفری و یا هر وکیل دیگری موردبررسی قرار گیرد. در این مواقع است که اهمیت مراجعه به یک موسسه حقوقی معتبر مشخص می‌شود.

با وجود همه انواع وکیل پایه یک دادگستری در موسسه حقوقی صاحب اندیشه این امکان برای هر فرد فراهم خواهد آمد تا به‌صورت هم‌زمان از خدمات چندین وکیل مجرب استفاده نموده و با قدرت بیشتری برای موفقیت در پرونده حقوقی خود در دیوان عدالت اداری اقدام نماید. روندی که تاثیر آن در چند سال گذشته کاملا ثابت‌شده است.

از طرفی یکی دیگر از معیارهای انتخاب وکیل دیوان رزومه وی در پرونده‌های قبلی است. اینکه چه میزان از پرونده‌ها با موفقیت به سرانجام رسیده و چه میزان از پرونده‌های ممکن شکست‌خورده است، می‌تواند معیاری برای انتخاب بهترین وکیل دیوان باشد. از کسانی که با وعده‌های توخالی شما را نسبت به هر پرونده‌ای امیدوار می‌نمایند، دوری نمایید. این افراد به هیچ وجه از اصل قانون با خبر نبوده و تنها با چند خط نوشته سعی در نجات شما خواهند کرد که در اکثر اوقات این چنین مواردی با شکست مواجه می‌شود. شناخت روح قانون عامل اصلی موفقیت ما در صاحب اندیشه است.

منبع : دیوان عدالت اداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *