پادکست حقوقی صاحب اندیشه

آدرس : تهران ، فلکه دوم صادقیه ، برج افق ، طبقه ششم ، واحد ۶۰۴

مشاوره قضایی

مشاوره قضایی

مشاوره قضایی می‌تواند برگ برنده و سلاحی پنهان برای شما در پرونده‌های قضایی باشد. به طور کلی مشاوره قضایی و دریافت خدمات مشاوره برای هر عنوانی در یک موسسه حقوقی ، خدماتی برای داشتن رفاه بیشتر ما در آینده است. هزینه‌ای که برای حق مشاوره می‌پردازیم، در واقع یک سرمایه‌گذاری بزرگ برای ساختن آینده است. تک تک آجرهای یک بنای عظیم در سلامت و اوج گرفتن آن تأثیرگذار هستند و نبود هر آجری می‌تواند به منزله نابودی کامل یک بنای عظیم در گذر زمان باشد. خدمات مشاوره قضایی نیز آجری است که باید از آن برای بالا رفتن استفاده کنیم تا مبادا زیر پای ما خالی و سست شود.

همه چیز را همگان دانند. ضرب‌المثل شیرینی که ما ایرانی‌ها از قدیم به آن باور داریم، نشان از اهمیت مشاوره در زندگی ایرانی‌ها بوده است. منظور از این ضرب‌المثل این است که اصلا نیازی نیست که شما همه چیز دان باشد و درباره هر موضوعی اطلاعات و تخصص داشته باشید. همانطور که شما در شغل خود یک متخصص هستید و افراد ناوارد جامعه برای پیش برد امور خود مجبور به رجوع به شما هستند، وکیل پایه یک دادگستری نیز کار بلد و متخصص مسائل حقوقی و قضایی است و مشاوره قضایی نیازی است که باید نزد وی آن را برطرف کنیم. استفاده از راهنمایی‌های یک راهنما و راه‌بلد باعث خواهد شد که در پیچ و خم‌های زیاد قوانین گم نشده و مسیر را بیراهه نرویم.

مشاوره قضایی به موقع

احتمالا با کسانی که قبلا از خدمات مشاوره قضایی استفاده کرده باشند، آشنایی دارید. این افراد مخصوصا آنهایی که از خدمات موسسات حقوقی بهره برده باشند، به محض بروز هر گونه مشکل و مسئله حقوقی و قضایی برای خود، بلافاصله و قبل از هر اقدامی با موسسه حقوقی تماس حاصل کرده و مسئله مورد نظر را با وکیل حقوقی خود در میان می‌گذارند. یک بار امتحان مشاوره قضایی چنان تاثیری روی روند پرونده و حل بحران‌های این افراد گذاشته است که آنها دیگر به هیچ وجه ریسک نمی‌کنند. این اتفاقی است که باید درباره همه افراد جامعه رخ دهد.

همانطور که در حادثه‌های پزشکی شما سریعا با اورژانس تماس گرفته و با اقدامات اشتباه احتمالی خود سلامت فرد مصدوم و بیمار را به خطر نمی‌اندازید، هر گونه اقدامی و حرفی در پرونده‌های قضایی نیز می‌تواند در روند پرونده به ضرر شما تمام شود. در این مواقع نیز شما باید سریعا با شماره اورژانس قضایی مورد اعتماد خود تماس بگیرید و از مشاور حقوقی قضایی برای حل این بحران‌ها کمک بگیرید. استفاده از مشاوره قضایی به موقع و قبل از اینکه خیلی دیر شود می‌تواند مسیر پرونده شما را کاملا عوض کند.

هزینه مشاوره قضایی

یکی از سؤالاتی که اکثر کاربران با آن موجه هستند، هزینه‌های حق‌الوکاله و دستمزد مشاوره قضایی در یک موسسه حقوقی است. قبل از این که درباره میزان این دستمزد و عدد ریالی آن صحبتی کنیم، بهتر است ابتدا ماهیت آن را بپذیریم. در دید اول و برای کسانی که هنوز از خدمات مشاوره قضایی استفاده نکرده و شیرینی قدرت آن را در یک پرونده حس نکرده‌اند، این هزینه می‌تواند کمی گران به نظر رسیده و یا حتی اضافی تلقی شود. البته برای افرادی که همیشه عادت داشته‌اند مشکلات خود را خود حل نموده و کمتر از دیگران کمک گرفته‌اند، این قضیه پررنگ‌تر نیز هست.

بیایید هزینه و دستمزد مشاوره قضایی را با یک مثال خیلی ملموس بررسی کنیم. احتمالا بارها برای ما پیش‌آمده که به جهت فرار از پرداخت یک هزینه و قیمت بالا به سمت خرید اجناس کمی ارزان‌تر روی آورده و قید استفاده از اجناس گران‌قیمت و البته با کیفیت را زده‌ایم؛ اما پس از گذشت مدتی به اشتباه خود پی برده و برای جبران آن مجبور به هزینه‌های جانبی زیادی مانند هزینه تعمیرات و نگهداری این چنین کالاهایی شده‌ایم. در بسیاری از موارد هم اقدام به خرید جنس با کیفیت کرده‌ایم.

این همان اتفاقی است که در صورت عدم استفاده از خدمات مشاوره در یک پرونده قضایی برای ما خواهد افتاد. کسانی که خود را به بهانه اضافی بودن هزینه مشاوره قضایی از آن محروم می‌کنند، مجبور خواهند بود که هزینه‌های بسیار بالاتری را در پرونده‌های قضایی خود متحمل شوند و پس از پرداخت این هزینه‌ها تازه به فکر استفاده از مشاوره قضایی می‌افتند. این تجربه‌ای است که شاید برخی از اطرافیان شما با آن مواجه شده باشند. استفاده از خدمات مشاوره قبل از هر چیزی و قبل از هر کسی می‌تواند برای خود شما از نظر مالی و هزینه‌های جانبی مفید و موثر باشد.

انتخاب وکیل خوب

در قدم بعدی و بعد از کنار آمدن با هزینه‌هایی مانند دستمزد حالا باید دست به یک انتخاب بزنید. انتخاب موسسه حقوقی را باید منوط به اتفاق برخی شرایط و معیارها نمایید. تجربه، اعتبارنامه‌ها و موفقیت‌های قبلی یک وکیل پایه یک دادگستری و تخصص وی در این زمینه معیارهایی هستند که کیفیت کار وکلای ما را در موسسه حقوقی صاحب اندیشه نشان می‌دهند. وجود وکلایی با تخصص‌های گوناگون باعث شده تا در هر پرونده، وکیل متخصص خود را در موسسه صاحب اندیشه انتخاب نموده و از همان ابتدا و بدون هیچ کنشی سریعا وارد جریان پیش برد پرونده قضایی خود شوید.

وکیل خوب مانند یک پزشک خوب است. اگر برای سلامتی خود اهمیت قائل شده و به سراغ بهترین‌های پزشکی در هر زمینه‌ای می‌روید، برای وکالت خود نیز باید متخصص پرونده خود را انتخاب نمایید. هر وکیلی تجربیاتی دارد که می‌توان از آنها در موفقیت یک بحران استفاده کرد.

 

منبع : پرتال جامع قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *