پادکست حقوقی صاحب اندیشه

آدرس : تهران ، فلکه دوم صادقیه ، برج افق ، طبقه ششم ، واحد ۶۰۴

وکیل خانواده

وکیل خانواده

وکیل خانواده و نقش آن در زندگی امروز بشر در چه درجه‌ای از اهمیت قرارگرفته است؟ آیا مشورت با وکیل به منزله دور ریختن سرمایه و هدر دادن آن است؟ در چه زمینه‌هایی می‌توانیم به وکیل خانواده مراجعه کنیم؟ اگر از کسانی که قبلا از وکیل خانواده در زندگی خود استفاده کرده باشند، بپرسید، آنها لذت شیرین یک راهنمای خوب را برای شما تعریف خواهند کرد؛ اما این لذت را تنها در برخورد با بخش کمی از جامعه وکلای خانواده احساس خواهید نمود. یک وکیل پایه یک دادگستری در زمان فعالیت در یک موسسه حقوقی معتبر تنها در مواردی خاص می‌تواند تبدیل به یک وکیل خانواده عالی برای افراد جامعه گردد.

وکیل خانواده در واقع وکیلی است که در زمینه‌های مختلف و مسائل مربوط به خانواده اعم از مهریه، ازدواج، نامزدی، نفقه، طلاق، مشکلات زندگی، رجوع، ازدواج مجدد، ازدواج بدون اجازه والدین و از این قبیل موارد مربوط به خانواده‌ها تخصص‌های لازم را داشته و می‌تواند راهکارهای منطقی و اصولی را برای رهایی از این قبیل بحران‌ها به خانواده‌ها ارائه نماید؛ اما تفاوت‌های زیادی بین یک وکیل در سایر رشته‌ها با وکیل خانواده وجود دارد که حتما باید به آنها دقت شود.

تفاوت‌های وکیل خانواده با مشاور خانواده

حتما شما هم شنیده‌اید که خانواده‌ها قبل از ازدواج، قبل از طلاق و در حین زندگی نیاز به جلسات مشاوره داشته و در این جلسات می‌توانند روحیات خود را بازیابی کنند. هر چند برخی از مشاورین خانواده می‌توانند یک وکیل نیز باشند، اما این پروسه با پروسه انتخاب وکیل خانواده تفاوت‌های زیادی دارد. این افراد تنها نقش مشاور را داشته و تنها راهکارهایی احساسی و گاهی اوقات هم عملی برای برون رفت از برخی بحران‌های زندگی را به خانواده‌ها ارائه می‌نمایند؛ اما وکیل قرار است در برخی دعاوی خانوادگی با طرفداری از موکل خود، حق‌وحقوق او را بستاند.

این نوع از وکالت در بین جامعه وکلای دادگستری با چالش‌هایی هم همراه است. از این رو است که عنوان کردیم هر وکیل با هر روحیاتی نمی‌تواند یک وکیل خانواده خوب تلقی گردد. این امری است که هر موسسه حقوقی باید به آن احاطه داشته و در معرفی یک وکیل خانواده ایده آل به متقاضیان خود نهایت دقت را به عمل آورد. در حال حاضر موسسه حقوقی صاحب اندیشه با کادری مجرب و متبحر در همه زمینه‌ها اعم از مشکلات و مسائل مربوط به خانواده‌ها، آماده ارائه بهترین خدمات در این زمینه به شما می‌باشد. برای ارائه نظرات و مشکلات خود می‌توانید از طریق شماره تماس ۰۲۱۴۴۲۱۱۴۱۴ با کارشناسان ما در تماس باشید.

یک وکیل خوب

یک وکیل خانواده خوب باید دارای ویژگی‌ها و مزیت‌هایی فراتر از یک وکیل پایه یک دادگستری باشد. البته تجربه و تخصص جای خود را دارند، اما برخی ویژگی‌ها در این نوع وکالت کاملا خاص و منحصربه‌فرد می‌باشد. کار با خانواده‌ها از جهاتی با چالش‌های بزرگی همراه است. وکلا باید بدانند که در این چنین دعاوی افراد شاکی از هم در واقع افراد یک خانواده بوده و حتی در برخی مواقع سال‌های زیادی را نیز زیر یک سقف با هم زندگی کرده‌اند. این افراد دارای تعلقات احساسی بسیار عمیقی هم نسبت به هم بوده و احساسات همیشه عضو جدایی‌ناپذیر چنین دعاوی خواهد بود. از طرفی هم مسئولیت‌های حرفه‌ای که بر دوش وکیل قرار داده می‌شود، ایجاب می‌نماید که وی بدون کوچک‌ترین اغماضی و با تمام توان خود برای برگرداندن رای دادگاه خانواده به نفع موکل خود اقدام نماید.

جدا کردن یک بچه از مادر، ازدواج بدون اذن پدر، دریافت نفقه، تلاش برای طلاق و از این قبیل مسائل هر چند از نظر حقوقی به وی اعطا می‌شود، اما بار اجتماعی و شخصیتی نیز برای وکیل به همراه خواهد داشت. حال یک وکیل خانواده خوب و ایده آل باید بدون جانب داری و درگیر شدن با این احساسات تصمیمات منطقی و درستی را برای موکل خود اتخاذ کرده و وی را به بهترین شکل در پرونده راهنمایی نماید. این ویژگی وجه تمایز اصلی وکیل خانواده خوب با سایر وکلا در رشته‌های تخصصی دیگر است.

تخصص وکیل خانواده

قوانین حقوقی و اساسی به صورت واضح در همه کتاب‌های قانون نگاشته شده است و همه وکلایی که موفق به دریافت عنوان وکیل پایه یک دادگستری شده‌اند، از این قوانین مطلع بوده و دست‌کم یکبار آنها را با خود مرور کرده‌اند؛ اما قوانین مانند راهنمای به اجرا در آوردن یک وسیله الکترونیکی هستند. هر چقدر هم یک راهنما برای راه اندازی یک وسیله الکترونیکی پیچیده جامع و کامل تنظیم شده باشند، باز هم برای کسانی که تجربه کار با آن وسیله را نداشته باشند، با چالش‌هایی همراه خواهند بود. از این نظر است که علاوه برداشتن تخصص‌های لازم و گذراندن تحصیلات عالیه در این زمینه باید از تجربه کافی نیز برخوردار باشد. نحوه اجرایی نمودن بندهای قوانین در دادگاه با خواندن آنها در کتاب ها کمی تفاوت خواهد داشت.

داشتن تجربه کافی وکیل حتی می‌تواند کلید موفقیت در یک پرونده باشد. پرونده‌های بسیاری وجود دارند که در صورت انتخاب یک وکیل ایده آل به موفقیت رسیده اما به لحاظ استفاده از وکلایی با تجارب کم و تازه کار روند دیگری را پیموده‌اند.

موسسه حقوقی صاحب اندیشه با دارا بودن کادری مجرب و استفاده از وکلایی کارکشته و حرفه‌ای این امکان را برای کاربران فراهم می‌آورد تا با اطمینان بیشتری در دادگاه‌های خانواده حضور داشته باشند. البته ما در صاحب اندیشه ادعای موفقیت در همه پرونده‌ها را نداشته و داشتن چنین ادعایی چیزی جز یک وعده توخالی و شعار تبلیغاتی از طرف یک موسسه حقوقی نخواهد بود؛ اما با تلاش و سخت‌کوشی و داشتن روحیه مبارزه‌طلبی در پرونده‌های حقوقی و کیفری هر چیزی امکان‌پذیر خواهد شد. برای یک مبارزه بزرگ در کنار خود می‌توانید روی ما حساب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *